Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 28-01-07 02:11

Ik ben geboren met een hartstilstand en heb er later nog 2 gehad. Tevens een ruis en veel spieren rondom m'n hart. T/m mijn 15e onder controle gebleven bij de Cardioloog en sinds eind 2005 weer last van onregelmatigheid, hartkloppingen, etc. etc.

Vorig jaar zomer zijn ze weer begonnen met onderzoeken. Er is bloed geprikt, heb een hartfilmpje gehad, een echo, een holterkastje voor 24 uur en een cardio-beeper tot vorige week (gedurdende 6 weken).

Na elk onderzoek werd ik telefonisch op de hoogte gesteld en elke keer kreeg ik te horen dat ze niets afwijkends konden vinden of dat ze geen diagnose konden stellen, máár dat ze wel verder wilden onderzoeken. Vorige week vrijdag ging ik de cardio-beeper inleveren en vroegen ze in het ziekenhuis of ik klachten heb, waarop ik zei dat ik last heb van duizeligheid, ben benauwd, moe en zie slecht. Ze vonden het niet vreemd dat ik duizelig was, met een hartslag van 150-175 per minuut en een hoop onregelmatigheden. Diezelfde avond zat ik nog bij de huisartsenpost, omdat ik bij de kleinste inspanning (zat te gapen) al bijna onderuit ging en me overal aan vast moest grijpen. Die arts zei dat ze op dat moment niets voor me kon betekenen, omdat ze de uitslagen van de onderzoeken niet had, dus ik moest wachten tot afgelopen donderdag (zou ik wederom telefonisch op de hoogte worden gesteld).

Donderdag 25 januari zou ik tussen 12.00u. en 13.00u. gebeld worden door de Cardioloog. Om 13.15u. had ik nog steeds niets gehoord, dus ben zelf gaan bellen. Er werd mij verteld dat ze er nog druk mee waren en om 13.30u. werd ik gebeld door een co-assistent, dus niet door de Cardioloog zelf. Hij zei (ik zal citeren): 'je hartslag is onregelmatig als hij rustig is, op het moment dat je 150-175 slagen per minuut hebt is hij regelmatig. Niets om je zorgen over te maken dus!'. Daarop heb ik heb gevraagd of hij besefte wat hij zei... Hij zou het nogmaals met de Cardioloog bespreken en als het niet goed zou zijn, dan zou hij terugbellen. Ik stond erop dat hij me sowieso even zou bellen, wel of niet goed. Tussen 15.00u. en 16.00u. zou hij me terugbellen.

Om 16.15u. nog steeds niets gehoord, dus zelf maar weer gaan bellen. Wederom werd mij verteld dat ze er druk mee waren en om 16.45u. werd ik gebeld door diezelfde co-assistent. Hij zei: 'ik heb de opnames nog eens rustig bekeken en ik moet je gelijk geven. Ik zie hartritmestoornissen vanuit je boezems en hiervoor moet je medicijnen slikken, het recept zal ik je toesturen'. Ik vroeg of ik de Cardioloog zelf even mocht spreken, dit bleek niet mogelijk. Hij zei dat ik vrijdag naar de poli kon bellen om een afspraak te maken met de Cardioloog. Vond het een belachelijke situatie dat ik ze zelf heb moeten voorkauwen dat m'n hartritme niet normaal is.

Vrijdagochtend ben ik gaan bellen en ik kan pas 12 april terecht. Ik zei dat ik het een beetje vreemd vind om 3,5 maand te moeten wachten, aangezien ik vind dat ik het recht heb om te weten wat er precies aan de hand is (heb een stel vragen uiteraard) en wil praten over de medicijnen (we hebben het hier niet over vitaminepilletjes). Die vrouw reageerde daarop: 'prima, dan is de afspraak van 12 april bij deze geschrapt, dag mevrouw' en hing op.

Ik finaal over de zeik de huisarts gebeld, waar ik a.s. maandag gal ga spuwen over dit ziekenhuis, waar ik notabene t/m mijn 15e onder controle ben geweest. Ik ga een 2nd opinion eisen in een ander ziekenhuis en ik neem m'n ontvangen recept mee. Wat dit ziekenhuis bij een evt. gesprek gaat zeggen; ik geloof het niet meer. Ruim een half jaar wordt je van het kastje naar de muur gestuurd (en weer terug) en uiteindelijk moet je zelf voorkauwen dat het niet klopt wat ze zeggen ('niets om je zorgen over te maken mevrouw!') en wordt je afgewimpeld met een recept voor bèta-blokkers (Sotalol).

Nu ben ik eigenlijk heel erg benieuwd of er meer bokkers zijn die deze 'afwijking' hebben. Googlen maakt me ongerust en ik ben in het diepe gesmeten met m'n vragen...

superpony
Berichten: 26446
Geregistreerd: 25-02-05

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-07 02:48

Jeetje, wat belachelijk. Geen ervaring met jouw situatie, maar wel dat ziekenhuizen en personeel soms erg slordig zijn. Daar voel ke ke echt niet prettig bij. Je legt toch je leven en gevoel van veiligheid bij hun neer en wik dat ze daar correct mee omgaan.
Als je ke ook maar even niet prettig voelt, bel je maar een ambulance, dan moeten ze maar komen. Of ga direct naar de SEH. Ik zou dit niet pikken hoor!
Ik ben absoluut niet de makkelijkste patient, maar hiervan gaan mijn haren echt recht overeind. Maar volgens mij kan jij ook goed je verweren. alleen zou jij je nu juist rustig noeten houden.
Ik heb overigens weleens een te hoge pols, maar komt door elektrolyten en dat wordt nu bekeken, want is gister bloed afgenomen. Op mijn eigen verzoek, omdat ik tijfel over de elektrolyten, hb en nog wat dingen. Maar vanwege mijn operaties doen ze nu heel voorzichtig en er word goed geluisterd. Ze zouden het eens niet moeten doen..... Heb ook weleens een zaalarts geweigerd aan mijn bed en mijn eigen mdl specialist geeist. Heeft ie respect voor. was gister nog even bij hem naar binnen gelopen.
Maar goed, dit is zonder jou bang te maken te belangrijk. waarvoor maken ze anders die reclame op tv? Men, ik krijg hier een pols van..........Belangrijkste is dat je ontspant, en goed naar je lijf luisterd!! Desnoods rijdt iemand met je naar de SEH van een ander ziekenhuis. Maar stay relaxed!! Dat is voor jou nu het belangrijkste. Sterkte

Lise81

Berichten: 2315
Geregistreerd: 08-09-04
Woonplaats: Haren(GR)

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-07 15:33

Ik vind dat je slechte uitleg hebt gekregen. Misschien(?!) dat de cardioloog niet eens een slechte diagnose en behandeling hebben bedacht voor jou, maar ze hebben het hoe en waarom niet uitgelegd. Dit zou mij ook niet geruststellen.
"Afgescheept" worden en wachtlijsten zijn er eigelijk bij ieder ziekenhuis, zeker als het in hun ogen geen levensbedreigende situatie is.

Vraag je huisarts om uitleg, over de uitslagen en de medicatie! (ipv het ziekenhuis de grond in te stampen, daar bereik je namelijk niets mee...behalve dat je je misschien oplucht om dat je je gal even gespuwt hebt).
Je huisarts kan dacht ik ook alle gevens over jou opvragen, dus ook de uitslagen e.d. dacht ik. Misschien kan je eerst daar na vragen?

Verder ben ik het met superpony eens. Ga niet te veel stressen! Door BF (boezem fibrilleren of fladderen) voel je je al erg onrustig. Dus ga jezelf niet meer onder druk/stress/inspanning zetten dan nodig!

Jaila

Berichten: 211
Geregistreerd: 15-10-05

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-07 15:48

Het lijkt mij toch logisch dat als je een aantal onderzoeken hebt ondergaan in een ziekenhuis,en er iets uitkomt,dat de arts in deze de patient een uitleg geeft van wat er uit de onderzoeken is gekomen en de behandelmethode met de patient bespreekt, en dat niet via de telefoon doet en maar een receptje opstuurt en de rest maar de rest laat.

Vindt dit allerminst zeer onbehoorlijk,wat er ook voor een wachtlijsten mogen zijn,of dat het wel of niet levensbedreigend is, jij bent de patient,en mag verwachten van een arts dat als er iets uit bepaalde onderzoeken komt,dat het mondeling met de patient wordt besproken.

Deze arts zou beroepsmatig moeten weten dat er angst is bij zo'n patient,en dat dat zeker niet ten goede is hiervan.Als je niet weet waar je aan toe bent,ga je automatisch lopen stressen,zo zit een mens nu eenmaal in elkaar.

Dus ik blijf erbij dat deze arts zijn patient had moeten inlichten,en vindt dus ook dat hij zeer in gebreke is gebleven hierin.
Laatst bijgewerkt door Jaila op 28-01-07 15:57, in het totaal 1 keer bewerkt

raket

Berichten: 4222
Geregistreerd: 07-03-06

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-07 15:55

De WGBO (wet geneeskundige behandelingsovereenkomst) geeft je het recht op goede informatievoorziening, je kunt zelfs een verslag van elk gesprek vragen. Je hebt ook het recht om een behadeling te bespreken met een specialist ipv met een Co.
Je kunt dit dus wel degelijk afdwingen.
Als je gaat zoeken op WGBO kom je een hoop adviezen tegen waarschijnlijk.

Maar als ik jouw was zou ik mijn behandeling voortzetten in een ander ziekenhuis, want het is natuurlijk niet bevorderlijk om geen vertrouwen in het ziekenhuis te hebben.

050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 28-01-07 16:37

Bedankt voor de reacties! Lachen

Of het wel of niet levensbedreigend is, interesseert me op dit moment niet eens zozeer. Het gaat mij erom dat ik op deze manier ben afgescheept, letterlijk afgescheept. Ik zei ook tegen de assistent van de huisarts dat ik wilde praten over de manier waarop ik word behandeld en dat het me niet eens te doen is om de uitslag (welke ze ook nog niet binnen hadden).

En gal spuwen is misschien een groot woord. Maar ik ga wel tegen de huisarts zeggen hoe alles is gelopen en gegaan en ik ben nog niemand tegengekomen -die ik dit verteld heb- die er geen schande over spreekt.

Daarbij is mijn huisarts een schatje, dus dat komt wel goed Ja

superpony
Berichten: 26446
Geregistreerd: 25-02-05

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 01:01

Gewoon ook op je eigen gevoel afgaan, dat geeft jou de meeste rust!

Cheveyo

Berichten: 17591
Geregistreerd: 03-07-03
Woonplaats: aan het eind van de regenboog!

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 01:08

De manier waarop is idd niet erg netjes. Ben ook hartpatient en mij leggen ze eigenlijk altijd wel goed uit wat er is, soms vraag ik er zelf naar voor ze het zeggen. Ik loop zelf bij het UMC en ben daar erg tevreden over, zij ontdekten mijn jarenlange hartfalen!..
Weet niet of het UMC bij jou in de buurt is maar ze verkopen daar wel chippies Knipoog.

050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-01-07 15:08

Chippies, haha! Haha!

Ben zonet bij de HA geweest. Het hele verhaal verteld en hij zat letterlijk met z'n mond open. Zijn eerste vraag was: 'wat is het nummer van het ziekenhuis?'.

Hij is dus verhaal gaan halen bij de Cardioloog en die heeft z'n excuses aangeboden voor de manier waarop alles is gegaan (dat is tenminste iets). Deze week gaat hij een brief sturen naar de HA en dan ga ik weer terug naar de HA om die brief te bespreken en we zouden bespreken hoe & wat verder. Ik wil naar het UMC, maar mijn HA zegt dat dat te lang gaat duren, i.v.m. het doorsturen van het dossier. Die medicijnen mocht ik vast gaan slikken, maar ik zei dat ik liever even wacht tot we de brief hebben besproken volgende week, was ook goed. Blijkt dat ik met de tijd wel over moest op andere medicijnen Verward

En verder was ik erg gepikeerd over het feit dat dit blijkbaar niet de uitslag is geweest van de cardio-beeper (laatste onderzoek), maar van het holterkastje waarvan ik in september uitslag heb gekregen (toen zeiden ze dat ze geen diagnose konden stellen en nu blijkt dit eruit te zijn gekomen).

Anyway, volgens mijn huisarts ben ik een expressief en temperamentvol type Clown

Cheveyo

Berichten: 17591
Geregistreerd: 03-07-03
Woonplaats: aan het eind van de regenboog!

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:11

Heb mezelf geleerd in te dammen, is niet goed voor mijn hart zoveel moodswings Knipoog.
UMC heeft momenteel een wachttijd van 8 weken staan op hartkatheterisatie, de rest weet ik niet, ben er toen tussendoor geglipt in een ernstige situatie Knipoog.
Het Antonius in Nieuwegein is ook erg goed, mocht jij het gevoel hebben dat je een ander ziekenhuis wilt dan zou ik het zeker doen, ook al kost het tijd voor je dossier! Vertrouwen in je arts is erg belangrijk, je hebt maar 1 hart!

050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-01-07 15:29

Ik zit nu in het Anthonius in Nieuwegein, voor mij dus ff bagger Clown

Misschien ben ik wel milder te stemmen als ik die Cardioloog zelf gewoon te spreken heb gehad hoor, maar de gang van zaken -tot hier- vond ik gewoon not-done en gelukkig is de HA het met me eens.

Slik jij medicijnen?

Cheveyo

Berichten: 17591
Geregistreerd: 03-07-03
Woonplaats: aan het eind van de regenboog!

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:31

Eerlijk gezegd kom ik dus ook bij het Antonius vandaan Knipoog.

Slik ik medicijnen? heel veel Knipoog.

050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-01-07 15:32

Oké... Dus jij bent ook begonnen in Nieuwegein en zit nu in Utrecht? Wat was bij jou dan de reden dat je bent overgestapt? Mag ook via PB hoor Lachen

Cheveyo

Berichten: 17591
Geregistreerd: 03-07-03
Woonplaats: aan het eind van de regenboog!

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:36

Klein tipje van de sluier: ze deden een angiogram om naar een kronkel in mijn aorta te zoeken, wat doen ze.....ze gaan maar tot mijn nieren en moest er dus weer een...., verkeerde medicijnen (bloeddrukverhogend) naast mijn bed die ik met slaperige ogen nog net op tijd zie!
etc etc etc...murphy's law denk ik in mijn geval.
7 jaar later word ik vastgehouden in het UMC na aanval tijdens een hartecho om vervolgens 3 bypasses te krijgen (ben nog jong....was toen 31).

050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-01-07 15:38

Jeetje, dat is wel heel heftig zeg!!

Cheveyo

Berichten: 17591
Geregistreerd: 03-07-03
Woonplaats: aan het eind van de regenboog!

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:41

Nog heftiger is dat de pijn weer terug is binnen 1,5 jaar...vandaar dat ik de wachtlijst van UMC weet, ik zit daar tussen namelijk...
Mijn cardio denkt nu aan een nieuwe vernauwing/afsluiting elders in mijn hart..we zullen het beleven.

050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-01-07 15:44

Fijn, dan zit je helemáál niet te wachten op zulke wachtlijsten! Ik had net een vriendin aan de telefoon en we waren er helemaal overuit waarom het zolang duurt voordat je mag komen; dan gaan ze ervanuit dat je dood bent en zo kunnen ze de wachtlijsten kort houden Clown

Ik ga niet dood -uiteindelijk wel, maar heb het nu nog even niet in de planning liggen-, maar in jouw situatie zou ik helemaal niet blij zijn met zulke wachtlijsten!

Cheveyo

Berichten: 17591
Geregistreerd: 03-07-03
Woonplaats: aan het eind van de regenboog!

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:46

Ach als er stront aan de knikker is dan lig ik snel genoeg op een tafel, het is mijn tijd nog niet (hoop ik dan maar). Mocht wel naar het Diakonessen zhs, daar zijn de lijsten een stuk korter maar ik wil in het UMC blijven, ben al een uniek geval...

Zesiram

Berichten: 8480
Geregistreerd: 29-09-03

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:50

AAARG, het ligt in Nederland dus zo erg aan wat je arts voor je wil doen, voor de manier waarop je geholpen wil worden.
In het ziekenhuis in mijn woonplaats mogen ze nog geen splinter uit mijn hand trekken! Ik ga altijd naar het academisch ziekenhuis in Leiden voor mijn hart. Mijn eigen cardioloog is wel in het ziekenhuis in mijn woonplaats gevestigd, maar stuurt me altijd door. Ik kan er dus echt niet tegen als ze me aan het lijntje houden en mijn cardioloog ook niet. Die klimt zelf in de telefoon en zorgt dat alles geregeld is ( incl. indicatie om voorrang te krijgen op de wachtlijst ). Echt te erg dat je van zo iemand afhankelijk bent, dat zou dus niet moeten mogen.

050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-01-07 15:51

Diak is ook niets... Bloos

erleyne schreef:
Echt te erg dat je van zo iemand afhankelijk bent, dat zou dus niet moeten mogen.

Idd...

Cheveyo

Berichten: 17591
Geregistreerd: 03-07-03
Woonplaats: aan het eind van de regenboog!

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:52

Voor mezelf hou ik het er maar op dat het niet zo ernstig is als vorige keer, klopt ook naar mijn idee want pijn is met hogere medicijnen minder. Ach iedereen moet aan de beurt komen, ik ben toen ook voor gegaan, dan moest een ander weer wachten. Druk maken is slecht voor je hart Knipoog.

Diakonessen ga ik idd niet heen Vork

Oase4ever

Berichten: 230
Geregistreerd: 03-02-05
Woonplaats: Ridderkerk

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:53

heel herkenbaar je verhaal

Ik heb zelf ook een aangeboren hartafwijking en loop dus ook al heel mn leven bij een cardioloog. Ik ben ook vaak ontevreden over hoe ze je behandelen, mij behandelen ze namelijk als een klein kindje terwijl ik toch echt 21 ben en niet meer in het Sophia kinderziekehuis op controle kom. ze praten tegen me alsof ik een kind ben en als ik vragen heb krijg ik vage antwoorden. Zo heb ik op school als vak anatomie en fysiologie en toen d8 ik hoe zit dan bij mij dan, toen ik ging vragen waar bij mij dan een bepaald onderdeel zat, kreeg ik alleen te horen" ja waarom wil je dat weten hij doet het toch..?"
Ook krijg ik elk jaar tegenstrijdige berichten het ene jaar zijn ze pessimistisch en hoor ik dingen als harttransplantatie en dergelijke en afgelopen jaar zeiden ze "je hebt alleen een kleine kans op hartritmestoornissen".
maar ja ze zeiden ook dat ik maar een paar jaar oud zou worden en ik ben er toch al weer 21 jaar en kan een redelijk normaal leven leiden. ook een beetje verkeerd ingeschat dus.

ook vroegen ze teon ik 13 was of ik kinderen wilde waarop ik antwoorde "nou nu niet".. nou dat is mooi want die kan je ook niet krijgen...
ik wordt er ook een beetje moe van dat alles maar te maken heeft met overgewicht ik heb licht overgewicht ( 5kg boven ideaal gewicht dus valt best mee al zeg ik t zelf en ben hard bezig met afvallen). ik heb vaak hoofdpijn en alle andere klachten die ik heb wordt op gezegt "als je nou eens zou afvallen gaat dat vast wel over"
die hoofdpijn heeft waarschijnlijk te maken met een val vaneen paard dus dat slaat nergens op. ook maakt ze vaak rare opmerkingen als ja als je hoofdpijn hebt neem dan maar 8 paracetamol codeine (die zijn dus echt sterk en verslavend) als je daar 8 van neemt lijkt me niet zo goed. of ze zegt neem gewoon lekker een aspirine ( ik slik al sinds 10 jaar op hun aanraden bloedverdunners en dan mag je geen enkele pijnstiller met aspirine)


ik heb voorderest geen ervaring met hartritme stoornissen dus daar kan ik je niet mee helpen, maar wel met leven met een hartafwijking , de onderzoeken en de manier waarop je soms behandelt wordt.

sorry voor de lange post....

Zesiram

Berichten: 8480
Geregistreerd: 29-09-03

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:55

Mijn HA is ook altijd aan het zeuren over mijn gewicht. Ik zit zelfs nog in het groene gedeelte van de BMI grafiek, dus wat zeurt hij!!! En over zwanger worden vragen ze ook al sinds ik 11 ben!
Haha, voor de rest ben ik wel blij met mijn artsen. Ze doen echt onwijs hun best voor me Haha!

Cheveyo

Berichten: 17591
Geregistreerd: 03-07-03
Woonplaats: aan het eind van de regenboog!

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:56

Bloedverdunner is toch aspirine?
Heb ook overgewicht, moet ook lijnen (10 kg)...lukt soms wel maar soms komt het er weer aan.

Oase4ever

Berichten: 230
Geregistreerd: 03-02-05
Woonplaats: Ridderkerk

Re: Hartritmestoornissen vanuit de boezems

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-01-07 15:57

Cheveyo schreef:
Bloedverdunner is toch aspirine?



ja daarom was het ook zown domme opmerking