Help, hoor minder na feest!!

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Wobbus
Berichten: 481
Geregistreerd: 21-05-06

Help, hoor minder na feest!!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-12-09 12:35

Hallo,

Ik ben gisteren avond naar een feest gegaan waar ze keiharde muziek draaide. Zo hard dat ik een piep in me oor hoorde en toen we naar huis gingen mijn oren verstopt zaten en ik minder goed hoorde.
Nu hoopte ik dat het na een nachtje slapen we over ging. Maar ik heb het nog steeds.
Ik maak me zorgen dat het door de muziek komt. Heb voor de zekerheid oordruppels ingedaan want ik had soms al een beetje jeuk aan me oor. Strax ben ik echt doof? Of kan ik dit laten uitspuiten?
Ik moet zowieso wachten tot maandag met de dokter. Maar ik hoor echt aanzienlijk minder. Sterker nog iedereen moet van alles herhalen. HELP!!!!!!!!!

Gr Wobbus

Iris82

Berichten: 40350
Geregistreerd: 04-10-02
Woonplaats: Tilburg

Re: Help, hoor minder na feest!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:37


Wallie
Berichten: 808
Geregistreerd: 07-06-06
Woonplaats: De Kwakel

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:37

Meestal gaat het vanzelf wel over die piep in je oren.. duurt even..
ook na een nacht slapen is het niet zomaar weg.. iig succes..

marimba

Berichten: 676
Geregistreerd: 17-09-06
Woonplaats: hoofdstad van overijssel

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:38

harde muziek is nooit goed voor je oren neem de volgende keer oordopjes mee, bij beter horen hebben ze hele goeie, heb ze zelf op maat laten maken omdat ik bij een fanfare speel en vaak hoofdpijn had na een repetitie.

Yess

Berichten: 1345
Geregistreerd: 28-02-03
Woonplaats: Hooge Zwaluwe

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:39

t duurt ff, maar gaat wel weer over :) sterkte

SSDesign

Berichten: 12698
Geregistreerd: 11-01-05
Woonplaats: Uden

Re: Help, hoor minder na feest!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:40

En als het na een paar dagen niet over is, toch even naar de dokter gaan/bellen. Ik dacht dat het ook allemaal niet zo veel kwaad kon, tot ik met een zware oorontsteking uiteindelijk bij de KNO-arts terecht kwam. En daar zit ik nu nog steeds (3 maanden later).

Blue9

Berichten: 3644
Geregistreerd: 03-12-05
Woonplaats: Wijk

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:41

Maar ik denk toch dat het je niet te vaak moet gebeuren hoor! Maar je kan toch niet met oordopjes gaan lopen op een feest?

Karin

Berichten: 65350
Geregistreerd: 10-01-01

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:43

Blue9 schreef:
Maar je kan toch niet met oordopjes gaan lopen op een feest?

Waarom niet? Als je gehoor je lief is... Wat is er anders aan een feest met harde muziek dan aan een concert, waar minstens de helft van de (verstandige) mensen met oordopjes loopt? Van deze dingen zie en merk je vrij weinig, maar ze werken wel perfect.

kamsel
Berichten: 3466
Geregistreerd: 12-07-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:48

Tuurlijk kan dat wel.
Er zijn verschillende soorten oordopjes. Waaronder universeel draagbare dopjes speciaal voor in discotheken/festivals/concerten.
Je kunt ze ook op maat laten maken, maar dat is een stuk duurder. Als je naar een audiciën gaat kan die je advies geven.
Ga er eigenlijk vanuit dat ze ook gewoon op zaterdag open zijn, misschien een optie om er vandaag nog naar toe te gaan, weten er hoogstwaarschijnlijk net zoveel (zo niet meer) van dan een ha.

Neverhere
Berichten: 3381
Geregistreerd: 26-09-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:48

Een piep in je oren betekent gehoorbeschadiging.
Hoe groot die beschaging is is afwachten, mss kunnen je oren zich herstellen mss ook niet. http://nl.wikipedia.org/wiki/Gehoorschade
Je kunt beter oordopjes gebruiken als je naar zoiets toegaat. Mss niet zo cool maar later ben je er blij mee.

Wobbus
Berichten: 481
Geregistreerd: 21-05-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-12-09 12:49

Oordopjes ga ik kopen. Geen probleem. Maar nu van die prop af! :S

Blue9

Berichten: 3644
Geregistreerd: 03-12-05
Woonplaats: Wijk

Re: Help, hoor minder na feest!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:52

Mmm hebben jullie eigelijk ook zeker wel gelijk in hoor. Ik denk nu ook wel van ja, liever dat dan gehoorsbeschadiging maar ik weet niet of ik het ook echt zou doen!

Karin

Berichten: 65350
Geregistreerd: 10-01-01

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:52

Gaat wel over, kost soms wat tijd. Het is iig wel heel verstandig dat je oordopjes gaat kopen. Voor 15 euro heb je er een hoop plezier van. :j

Die jeuk ken ik ook. Heb ik altijd last van als ik toch een keer mijn dopjes vergeet bij een concert, voelt heel raar, maar trekt ook wel weer weg.

[Edit] Suf tikfoutje
Laatst bijgewerkt door Karin op 05-12-09 12:54, in het totaal 1 keer bewerkt

Jolliegirl

Berichten: 34690
Geregistreerd: 18-07-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:53

ranna schreef:
Een piep in je oren betekent gehoorbeschadiging.
Hoe groot die beschaging is is afwachten, mss kunnen je oren zich herstellen mss ook niet. http://nl.wikipedia.org/wiki/Gehoorschade
Je kunt beter oordopjes gebruiken als je naar zoiets toegaat. Mss niet zo cool maar later ben je er blij mee.



Helemaal correct
en er zijn ook coole oordopjes die je niet ziet zitten! :)
En de muziek hoor je prima, alleen eht wordt gedempt.

Beschadiging heb je nu dus al, dat zal ook niet meer weggaan..
Dus volgende keer wat verstandiger zijn.

je hebt dus iets in je oor zitten? een prop noem je het?
Ik heb ooit een keer (door wattenstaafjes) een propje in mn oor gehad.. hier moest ik gewoon zonnebloem olie in doen (natuurlijke basis) gewoon met een theelepeltje erin druppen, en laten zitten.
bij mij is het losgegaan, en ik hoorde weet beter.
Anders kan je dit laten uitspuiten. Dit is geen pijnloze behandeling... maar het helpt vaak wel.

Wobbus
Berichten: 481
Geregistreerd: 21-05-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-12-09 12:58

Ja het voelt als een prop, eerst zat het linkeroor helemaal dicht. En nu is het rechts en links een beetje. Dus dat klinkt eerder als een prop dan beschadiging. Huisartsenpost zei afwachten en oordruppels (heb ik nog) erin en zelf proberen met water uit te spuiten (voorzichtig) maar verder afwachten. Pfff

SSDesign

Berichten: 12698
Geregistreerd: 11-01-05
Woonplaats: Uden

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 12:59

Jolliegirl schreef:
Anders kan je dit laten uitspuiten. Dit is geen pijnloze behandeling... maar het helpt vaak wel.


Ik voel hier anders niks van... :o Bij de KNO-arts is mijn oor uitgezogen met een of andere rare oorstofzuiger en ik kan je vertellen, dat voel je wel...

Ik douche vaak even en laat dan wat water in mijn oor lopen. Na het douchen maak ik een 'propje' met een stukje van mijn handdoek, even mijn oor droogmaken en vaak hoor ik dan weer goed.

Anoniem

Re: Help, hoor minder na feest!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 14:39

Uitspuiten heeft alleen zin als het gehoor minder is door verstopping met oorsmeer..
Maar na een feest is dat niet erg waarschijnlijk..
Die piep is idd al een teken van gehoorsbeschadiging.. Het kwaad is eigenlijk al geschied, dus volgens mij heeft het weinig zin om naar een dokter oid te gaan..
Volgende keer toch oordoppen in doen, ziet niemand wat van hoor ;)
De zus van mijn vriendin heeft ook schade opgelopen door altijd MP3 hard aan, zij hoort geen hoge tonen meer en heeft er best wel last van in het dagelijks leven.. Laat het een waarschuwing zijn voor velen ;)

Ik heb nog maar 1 goed functionerend oor en probeer er altijd aan te denken om bij feesten iets in mijn goede oor te doen, die is me echt wel heilig... Iedereen schreeuwt toch altijd zo hard (in je oor! Autch!) dat je het door die dop heen nog wel hoort :j

Noeps
Berichten: 17028
Geregistreerd: 19-12-04

Re: Help, hoor minder na feest!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 14:46

Als een piep in je oren binnen 24 uur niet over is heb je een probleem want dan zijn de trilhaartjes in het slakkenhuis blijvend beschadigd.
Ik zou dus vandaag nog even afwachten wat er gebeurt. Volgende keer oordoppen in!

Olijkje

Berichten: 1334
Geregistreerd: 28-01-07

Re: Help, hoor minder na feest!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 14:50

waar kun je die oordopjes eigenlijk precies in een gewone winkel kopen..?

Karin

Berichten: 65350
Geregistreerd: 10-01-01

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 14:51

Ik heb de mijne van Beter Horen, die hebben filialen door heel NL verspreid. Maar andere speciaalzaken voor hoorapparaten e.d. (audiciëns) verkopen ze ook. En anders bij gespecialiseerde muziekzaken, waar ze muziekinstrumenten zoals gitaren en keyboards verkopen. Muzikanten gebruiken die dopjes tenslotte ook veel.

Olijkje

Berichten: 1334
Geregistreerd: 28-01-07

Re: Help, hoor minder na feest!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 14:56

En zie je der echt niks van?

Zilvermoon
Berichten: 1081
Geregistreerd: 28-11-07
Woonplaats: Kloosterhaar

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 14:56

Je kunt ze op maat laten maken. Volgens mij is dit 100 euro. Je kan dan iemand nog wel horen praten. Het hele harde gaat er af. Ideale dingen. En je ziet bijna niet dat je ze in hebt.

Lieszje
Berichten: 7220
Geregistreerd: 13-10-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 14:57

Gaat wel weer over :)
En tja oordopjes is geen slecht idee hoor :P
Ik krijg best wel vaak last van mijn rechter oor als ik naar een feest ga.
Dus meestal doe ik ook 1 oordopje in als ik uitga, maakt mij echt niet uit wat andere ervan denken^^

*Eerst keer dat ik een oordopje indeed waren van die rare gele pluggen* :+

Karin

Berichten: 65350
Geregistreerd: 10-01-01

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 14:58

Olijkje schreef:
En zie je der echt niks van?

Onzichtbaar zijn ze niet, bij mij ziet het er zo uit (een duidelijker foto heb ik niet).

Maar ze zijn een stuk 'charmanter' dan die gele schuimrubber dingen (die ook het geluid nog eens vervormen). Dat beetje zichtbaarheid neem ik op de koop toe, mijn gehoor is me een stuk liever dan dat een ander vindt 'dat het er niet uitziet'. :D

Olijkje

Berichten: 1334
Geregistreerd: 28-01-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-09 14:58

wow.. 100 euro is me net iets te duur..