(chronische)depressies

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anoniem

(chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 18:05

Ik kamp al jaren(12 jaar)met heftige depressies. Ze komen en gaan.
Tijdens die depressies heb ik verscheidene middelen gehad,waaronder seroxat,cipramil,remeron,prozac.
Steeds verdwenenen de depressies weer,maar tot op heden komen ze altijd terug in alle hevigheid. ;(

Zo ook nu. Vanmiddag weer een recept gekregen voor anti-depressiva. Ik zal mij er bij neer moeten leggen,dat het bij mijn leven hoort,maar ik schaam me er ergens voor en ik blijf lang aanmodderen,signalen negeren tot het te laat is en ik al zó depri ben dat ik meteen aan de medicatie moet.
Al die tijd blijf ik wel gewoon werken,al moet ik me erheen slépen,ik weet dat afleiding goed is.

Toch zoek ik andere bokkers die ook te maken hebben/gehad met (chronische)depressies.
Hoe ga je daarmee om?
Blijf je eventuele medicatie slikken,ook als je je beter voelt?
Wat helpt jou?

Op dit moment voel ik me vooral leeg. Alsof niets zin heeft,wat ik doe. Ik voel me alleen,angstig en verlaten.
Een erg eng en ontzettend naar gevoel. :o

Ik hoop echt dat er mensen hier zijn,die dit herkennen en ook ervaren(hebben).

wizewo

Berichten: 2605
Geregistreerd: 09-04-05
Woonplaats: regio Antwerpen

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 18:13

Ik herken het wel van een goede vriendin van me. Je bent echt de enige niet. Een soort golfsysteem noemt zij het.

Zij is met Mindfulness in combinatie met de medicijnen al een heel eind geholpen. Ze blijft het eerstkomende jaar ook braaf doorslikken en doorwerken in de Mindfulness en misschien nog wel veel langer. De paar keer dat ze vroeger stopte herviel ze vrij snel. Zij is het gaan zien als een bipolaire stoornis, zonder de manische episodes.

Voorlopig doet ze het goed, maar ik hoop dat ze het kan volhouden.

Anoniem

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 18:22

bedankt voor je reacties. Ik heb al wel wat therapieën gehad en gesprekken en tot op heden heeft het me echt zeer veel opgeleverd,maar het heeft er nooit voor gezorgd dat mijn depressies wegbleven.
Ik kan perfect relativeren,ik heb zeer goede zelfreflectie,maar die depressies..die overwinnen toch echt.
En dat vind ik echt verschrikkelijk..

wizewo

Berichten: 2605
Geregistreerd: 09-04-05
Woonplaats: regio Antwerpen

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 18:36

Wat ik vanuit mijn studie en ervaring met die vriendin van mij denk te kunnen zeggen is dat het soms echt meer een medisch probleem is dan zoals jij al zegt een probleem van relativeren ed.
Soms schiet bv de aanmaak van een bepaald stofje in de hersenen gewoon te kort. Kun je therapieen tegenaan gooien wat je wil, maar dan heb je echt dat stofje nodig, een beetje zoals een schildklier die niet hard genoeg werkt en wat hulp nodig heeft.

Je hebt daar een groep mensen in, die inderdaad herhaaldelijk terugvallen. Dat is inderdaad verschrikkelijk. In belgie wordt dan vaak voorgesteld om medicatie te nemen vanuit een preventief oogpunt, dus ook en vooral slikken als je je goed voelt. Maar dat heeft ook zijn nadelen. Maar dan is het een kwestie van overwegen wat je het belangrijkste vind en hoe zwaar je je depressies ervaart.

Ik zou het er eens over hebben met een goede psychiater en/of gespecialiseerde hulpverlener.

Peach

Berichten: 632
Geregistreerd: 28-11-03
Woonplaats: Leeuwarden

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 18:45

Sowieso is het belangrijk om de medicijnen die je slikt niet zomaar te stoppen als het goed gaat. Gemiddeld ongeveer 2 jaar door gebruiken en dan pas rustig afbouwen wanneer het 2 jaar goed gaat. Ik denk dat dat een goed punt is om naar te kijken.

Wat ook belangrijk is het analyseren van jou valkuilen en symptomen zeer goed bekijken wanneer het niet goed gaat met je. Een plan uitschrijven wat te doen wanneer je je niet goed voelt en daaraan houden. Eventuel hulpverlening als backup houden.

Veel sterkte met alles!

Anoniem

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 18:48

Ik heb heel prima in de gaten wat mijn valkuilen en symptomen zijn(ik bedoel dit niet betweterig,of omdat ik geen hulp wíl).
heb daar verscheidene,zeer goede,therapieén en psychologen voor gehad.

Seroxat heb ik jaren achter alkaar geslikt. Toen een tijd niet,toen wel weer even. Toen een zeer geruime tijd zonder medicatie.
Vorig jaar een tijdje prozac en nu begin ik daar dus weer mee..

Bedankt in elk geval,vind het prettig reacties te krijgen.

050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 22:41

Pff, breek me de bek niet open.

4 jaar geleden ben ik gestopt nadat ik 7 jaar antidepressiva (Efexor) had geslikt. Heb nog regelmatig depressies, van 14 hoog naar beneden springen lijkt me nog steeds heerlijk, maar sleep mezelf gewoon voort. Wil gewoon echt geen medicijnen meer...

Anoniem

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 23:35

Ik trek het echt niet zonder.
efexor heb ik ook eens gehad,wat een troep,nooit meer..

Arabesk

Berichten: 28701
Geregistreerd: 19-03-04
Woonplaats: Aan de dijk tussen Hoorn en Enkhuizen

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 23:42

hmm ik heb efexor gehad tegen angstprobleem, wat een snertspul en het hielp helemaal NIETS. Ik heb nog het meeste gehad aan hypnotherapie

Het lijkt me helemaal niks om depressies te hebben, dan liever nog mijn angstprobleem (vliegtuigen, lift, metro, trein).

Een vriendin van me heeft depressies met manies, ook verschrikkelijk -O-

Anoniem

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 23:45

ik heb ook twijfels over manies.
mijn depressies volgen op een hyper periode.altijd.al jaren.
maar niet bij elke hyper volgt een depressie..

Onassa

Berichten: 6303
Geregistreerd: 31-03-03
Woonplaats: Aan de rand van het grote enge bos.

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-09 23:58

Anoniem schreef:
ik heb ook twijfels over manies.
mijn depressies volgen op een hyper periode.altijd.al jaren.
maar niet bij elke hyper volgt een depressie..


Hier precies hetzelfde, al 15 jaar lang.
Ben toen begonnen met zoloft en nog een hele reeks medicatie.
Ik bleek toen een verkeerde psych te hebben, wist ik veel toen in het begin, maar die heeft me dus wel afhakelijk gemaakt van heel veel middelen.

Momenteel ben ik onder begeleiding aan het afbouwen met citalopram omdat ik zelfs bij de hoogste dosering nog steeds en regelmatig in een depressie kukel.
Nu met het afbouwen dus ook heel erg.
Ik ga na volgende week over op de efexor.
Lees er vaak minder goede berichten over, maar ik gebruikte naast de citalopram een tijdje tramadol (een zware morfine achtige pijnstiller), en daar werd ik echt heel vrolijk van.
Tot ik na vier maanden hoorde dat dit een hele gevaarlijke combinatie is, de kans is dan groot op serotonine syndroom en dat kan met de dood eindigen .
Nu heeft de psych eens nagekeken wat die "opwekkende" stoffen in de tramadol zijn en nu blijkt dat in de efexor soortgelijke stoffen zitten die dus die andere stoffen dan alleen serotonine ook aanmaken.
Mijn hoop is dus nu heel sterk dat ik er wel goed op ga reageren maar mennn, dat eerst afbouwen en dan langzaam opbouwen van de andere anti depressiva is heel erg zwaar.
Ik zei al tegen mijn man....het zou mij persoonlijk nu niks uitmaken als ik volgende week dood zou zijn, alleen voor de nabestaande zou ik het vreselijk vinden maar voor mezelf.....neuh, niet echt.
Ik hoop dat hier dus heel snel verbetering in gaat komen.

Anoniem

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 00:02

jeetje Onassa,wat heftig.
Tramadol ken ik,inderdaad als pijnstiller en dat is een fiks medicijn ja. Ik kreeg er hele gekke intense dromen van,herinner ik mij.
sterkte ermee. ik hoop dat de efexor werkt voor jou..

ChilleChick
Berichten: 112
Geregistreerd: 16-07-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 00:03

ik ehb ADD en ook depressies die komen en gaan

Slik hier geen medicijnen voor maar het kan wel, ritalin enzo, maar die troep hoef ik eingelijk liever niet...
Ik heb een vriend die gelukkig rekening met mij houd, en mij dan ook ontziet vna huishoudelijke taken.

groetjes marinka

Onassa

Berichten: 6303
Geregistreerd: 31-03-03
Woonplaats: Aan de rand van het grote enge bos.

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 00:05

Dus mijn advies....gebruik nooit een ad tegelijk met tramadol.
Ik kon de wereld aan hoor, maar wist dus al die maanden niet dat ik zo gevaarlijk bezig was.
(kon het via internet bestellen, eigenlijk ook te gek voor woorden).
Maar ik herken jou verhaal heel goed!!!!
Toch vind ik het zalig als ik eens een hyper periode heb. Herken je dat ook??

Anoniem

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 00:06

Ik word helemaal blij van mijn hyperperiode..maar...tegelijk weét ik dat er dan vrijwel standaard iets op kan volgen.
Zo had ik enkele weken terug weer een hyper periode,en nu dus een depressie.
Zit eraan te denken om toch eens een psych te zoeken,om te kijken of ik manisch depressief ben..
anderzijds...wat helpt een "sticker/hokje".

Onassa

Berichten: 6303
Geregistreerd: 31-03-03
Woonplaats: Aan de rand van het grote enge bos.

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 00:07

Gothika schreef:
Slik hier geen medicijnen voor maar het kan wel, ritalin enzo, maar die troep hoef ik eingelijk liever niet...


Ritalin is het medicijn bij uitstek voor mensen die ADHD hebben.
Vreemd dat het dan bij jou voor depressies zijn voorgeschreven.

Zonder medicatie kan ik absoluut niet, dan zou ik de eerste de beste trein tegen houden. :o
Het is bij mij ook zo erg dat ik erop afgekeurd ben.

Anoniem

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 00:08

Ik heb wel ooit thuisgezeten ja,maar bij mij helpt iets doen juist wel goed. Als ik toegeef aan de depressie en in bed ga liggen of iets,dan is het einde oefening...

Onassa

Berichten: 6303
Geregistreerd: 31-03-03
Woonplaats: Aan de rand van het grote enge bos.

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 00:12

Anoniem schreef:
Ik word helemaal blij van mijn hyperperiode..maar...tegelijk weét ik dat er dan vrijwel standaard iets op kan volgen.
Zo had ik enkele weken terug weer een hyper periode,en nu dus een depressie.
Zit eraan te denken om toch eens een psych te zoeken,om te kijken of ik manisch depressief ben..
anderzijds...wat helpt een "sticker/hokje".


Hoe ziet bij jou een hyper periode eruit dan, wat doe je dan bijvoorbeeld.
Het kan zijn dat je de milde vorm hebt, bipolaire stoornis, die heb ik ook, dan sla je niet echt in een manie door, maar in je hyper periode heb je wel het gevoel héél veel aan te kunnen en bruis je van de energie.
En tja....helaas volgt er dan de keerzijde.
Als je echt manisch depressies bent is er eigenlijk maar een medicijn die kan helpen en dat is lithium.
Moet je wel steeds je bloed en de hele reutemeteut laten checken en er heel veel bij drinken omdat de bijwerking vaak nblaas en nierbekken ontsteking kan zijn, daarom wil ik pertinent niet aan de lithum.
Maar ik zou je zeker een goede psych adviseren die de juiste diagnose kan stellen, want dat is wel heel belangrijk hoor.

Onassa

Berichten: 6303
Geregistreerd: 31-03-03
Woonplaats: Aan de rand van het grote enge bos.

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 00:13

Anoniem schreef:
Ik heb wel ooit thuisgezeten ja,maar bij mij helpt iets doen juist wel goed. Als ik toegeef aan de depressie en in bed ga liggen of iets,dan is het einde oefening...


Ja, afleiding blijven zoeken is het allerbeste, maar ik heb periodes gehad dat dat ook helemaal niet ging.
Zodra ik de deur uitging werd ik zo angstig meteen dat ik bijna van mijn graatje ging omdat ik dan erg ging hyperventileren.
Zo heb ik ooit drie maanden onafgebroken binnen gezeten, durfde echt de deur niet meer uit.

Anoniem

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 00:16

Lithium weiger ik pertinent. ik vind het fijn dat er mensen zijn die er baat bij hebben,ik zal daar nooit bijhoren.
wil geen middel met zoveel bijwerkingen en al helemaal niet een waar ik dik van word. dus geen lithium,nooit,never.
het enige dat mij in een depressie helpt,(iig waar ik goede ervaringen mee heb)is prozac.
dat ga ik nu weer gebruiken.
voor een hyper periode zal het niet helpen,maar die zijn bij mij niet zó extreem dat ik bv al mijn geld vergok,of andere extreme dingen.
Ik word gewoon enorm blij,rusteloos,prikkelbaar,bruisend,wild...

Arabesk

Berichten: 28701
Geregistreerd: 19-03-04
Woonplaats: Aan de dijk tussen Hoorn en Enkhuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 00:21

Onassa schreef:
Zo heb ik ooit drie maanden onafgebroken binnen gezeten, durfde echt de deur niet meer uit.


%) pff ik heb het ook wel heel erg gehad, maar niet zó erg.

Hoe ben je er vanaf gekomen?

050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 08:10

Anoniem schreef:
Zit eraan te denken om toch eens een psych te zoeken,om te kijken of ik manisch depressief ben..
anderzijds...wat helpt een "sticker/hokje".

Een hokje helpt niet nee... ik denk altijd maar dat je het dan het best niet kunt weten. Bij mij viel ooit borderline, nou geloof mij maar... nooit dat ik van mijn leven borderline zou hebben!

Eigenlijk zou je voor jezelf uit moeten kunnen vissen of je weet wat de oorzaak is van je depressies, of je iets hebt meegemaakt waar je het uit af kunt leiden en wellicht daaraan werken?

Onassa; ik noemde het altijd 'treinen kijken', maar goed... ondertussen zitten we hier nog steeds :D

Anoniem

Re: (chronische)depressies

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 08:40

Ik weet grote lijnen wel,die heb ik wel geleerd. Ook kan ik goed zelfreflecteren,maar het helpt niet om te zorgen dat de depressies niet terugkomen.

vind het wel prettig dat er meer mensen hier posten en dingen herkennen.

050206051012

Berichten: 27515
Geregistreerd: 21-04-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 08:46

Dat is ook prettig inderdaad, want soms voelt het behoorlijk eenzaam in je uppie op de bodem van de put.

Voor mij is het altijd de beste remedie geweest om door te gaan, om bezig te blijven en dus afgeleid te zijn, zoals jij ook al aangaf. Ik heb altijd gewerkt, behalve toen ik stopte met de Efexor, dacht serieus dat ik gek werd en dat het nooit meer goed zou komen :+

Peach

Berichten: 632
Geregistreerd: 28-11-03
Woonplaats: Leeuwarden

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-09 10:43

Efexor doet het bij mij wel heel goed; ik gebruik het nu 2 jaartjes.

Je beschrijf je depressies als bepaalde periodes wanneer het niet goed met je gaat en de periodes wanneer je je goed voelt beschrijf jij als hyperperiodes.

Ik weet natuurlijk niet of je een diagnose hebt gekregen; het lijkt me moeilijk wanneer je niet precies weet wat je hebt. Misschien een idee om hier meer onderzoek naar te doen met je hulpverlener, wanneer dit het geval is.

Weten wat je hebt, met mijn eigen ervaringen meegerekend, beschouw ik als een rustpunt. Acceptatie speelt daarna een belangrijke rol, maar dat kan erg moeilijk zijn. (believe me %) )