* Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
nienke1208

Berichten: 2140
Geregistreerd: 23-10-04
Woonplaats: Zuid-Holland

* Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-10-06 13:37

Zo, daar is hij dan... Weet niet of hij hier moet blijven staan, of verplaatst moet worden naar de HK ofzo???
Maar goed, open hem hier!!

Dit topic is bedoeld om ervaringen te delen en vragen aan elkaar te stellen... Wat gebruik je voor medicijnen, wat heb je allemaal al geprobeerd?? Werkt het goed of niet..??

Dus ik zou zeggen: stel je voor, en ik hoop dat het een succesvol topic wordt..

Zal ik zelf maar beginnen dan:

Ik ben Nienke, en ik ben 20 jaar. Ik volg de MBO-Verpleegkunde, en ben als het goed is in december klaar!
Helaas met verlenging, vanwege de clusterhoofdpijn!
Ik heb dus clusterhoofdpijn, ookwel Horton's Syndroom of Suïcidal Headache genoemd. Achteraf heb ik het vanaf mn 14e. Ruim een jaar na het overlijden van mn opa en het ziek worden van mn moeder is het begonnen, alleen destijds nooit als clusterhoofdpijn gezien.. Niet heel gek, had er namelijk nog nooit van gehoord!
In 2004 kreeg ik opnieuw een periode van 3 maanden, en na een maand pijnvrij te zijn geweest, kreeg ik op 23 augustus 2004 opnieuw een periode.
Deze periode voor het eerst met aanvallen... Aanvallen die erger zijn dan migraine, waarbij het voelt alsof er een mes in je hoofd wordt gestoken...
In het begin had ik 5 of 6 aanvallen op een dag, die 2 uur duren. Tijdens een aanval traant mn oog, zie ik niets, en heb ik neigingen met mn hoofd tegen de muur te bonken, wat ik regelmatig doe.
In Oktober 2004 is de diagnose Clusterhoofdpijn gesteld, en ben ik bij een neuroloog terecht gekomen.
Allemaal medicatie uitgeprobeerd, allemaal zonder resultaat.
Heb Verapamil gekregen, wat meestal effectief is bij clusterhoofdpijn, kreeg hier alleen door het te snelle opbouwen een overdosiseffect van... Als de reactie iets erger was geweest, had een hartstilstand het gevolg kunnen zijn. Ik was op het moment dat het gebeurde alleen thuis... Heb zo goed en zo kwaad als het ging mn moeder gebeld, kon de telefoon niet meer vasthouden.
Mn tante is langsgekomen, is huisarts en constateerde een hartslag van 40, en bloeddrukmeter had ze niet, maar schatte ze ook véél te laag.
Op dat moment was ik wel al aan de 'betere' hand.

NU:
Omdat het LUMC alleen nog Lithium te bieden had, ben ik naar operatieve behandelingen gaan zoeken. Ik ben via via bij een anesthesist in het BovenIJ ziekenhuis in Amsterdam terecht gekomen, daar heb ik ondertussen 3 behandelingen achter de rug.
De eerste behandeling was met een naald bij mn slaap naar binnen en de zenuwknoop bij mn neus stroomstootjes geven. Dit had geen effect.
De tweede behandeling was op dezelfde manier, maar dan die zenuwknoop 3x 1 minuut tot 80 graden verhitten. Ook dit heeft geen effect gehad.
8 augustus 2006 heb ik een C1-nekwervel-behandeling gehad. Hierbij gingen ze met een naald naar de zenuw in mijn eerste nekwervel, om de zenuw daar te verhitten.
19 september 2006 is deze behandeling herhaalt, helaas heb ik er nu nog geen resultaat op...

Ben ondertussen ook al bij een natuurgenezer, acupuncturist en magnetiseur geweest, helaas tot nu toe zonder resultaat..

Tja, en hoe moet het verder.... Blijven proberen en alternatieven blijven zoeken...
Als alles hier in Nederland is geprobeerd, dan ga ik naar Amerika, omdat ze daar meer behandelingen hebben...

nienke1208

Berichten: 2140
Geregistreerd: 23-10-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-10-06 18:08

maak in een algemeen topic, reageert er niemand Boos!

wippieke
Berichten: 6
Geregistreerd: 16-09-05

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-10-06 18:47

Ik heb migraine, dus ik kan je geen raad geven ivm Cluster-hoofdpijn.

nienke1208

Berichten: 2140
Geregistreerd: 23-10-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-10-06 19:32

nee, hoeft ook niet, het is een algemeen hoofdpijntopic, en raad ivm clusterhoofdpijn heb ik na 2 jaar niet meer nodig... ben alleskenner wat betreft clusterhoofdpijn...

het is een algemeen topic, zodat er niet steeds een nieuw topic wordt gemaakt...
om ervaringen te delen en je verhaal te vertellen...

Hermelijn

Berichten: 6664
Geregistreerd: 05-05-02
Woonplaats: Maastricht

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-10-06 20:27

Ik heb de laatste tijd heel scherpe hoofdpijn, maar sinds ik vandaag naar de opticien geweest ben en daar geconstateerd is dat mijn ogen nogal scherp afwijken, ben ik denk ik achter de oorzaak.

Probleem alleen wel is dat bij mij dingen als paracetamol meestal niet werken.

Sterkte met jouw hoofdpijn, hoop dat je er snel iets tegen vindt. Had er een keer een documentaire over gezien op Discovery, degene die ze volgden had dat, en dat zag er echt vreselijk pijnlijk uit.

Chocopasta

Berichten: 16603
Geregistreerd: 18-01-03

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-10-06 23:15

Ja, dat je Clusterhoofdpijnen hebt heb ik inderdaad al in een aantal topics gelezen. Lijkt me zwaar klote om het zacht te zeggen.

Ik ook dan maar? Haha!
Ik ben Natasja, 15 jaar en heb zo ongeveer dagelijks hoofdpijn. De ene keer heviger dan de andere keer. Heb ook migraine, 1 keer in de maand ongeveer.
Ach ja, weinig aan te doen Lachen

_Nicky

Berichten: 5194
Geregistreerd: 21-02-06

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-10-06 23:19

Ik heb regelmatig last van migraine.

Ik had nog nooit van Clusterhoofdpijn gehoord, maar het klinkt vreselijk! Sterkte ermee iig. Lachen

PBA_
Berichten: 8153
Geregistreerd: 24-02-06

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-10-06 00:07

Ik heb al heel lang last van hoofdpijn, zodanig dat ik mijn hoofd voor het gevoel vast moet houden. Wat er dus in mijn handen ligt valt op de grond. Sinds een paar weken blijk ik de A-typische vorm van migraine te hebben. Ik ben 24 jaar

nienke1208

Berichten: 2140
Geregistreerd: 23-10-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-10-06 00:45

@_scarlet_, ik heb sinds een maand of 2 ook een bril, mijn ogen wijken niet genoeg af om de hoofdpijn te veroorzaken, maar mijn rechteroog (de clusterhoofdpijnkant) is zoveel rustiger!! echt heerlijk!

@natasja, gebruik je er medicijnen voor??? ik heb imigran injecties voor de aanvallen, maar daarvan kreeg ik er nog een aanval overheen, heel fijn Boos! zit je op je stage met aanval, nou spuit wel imigran, ik heb het geweten!! imigran wel altijd op zak, voor mezelf, weet niet, voel me er 'veiliger' mee... maar spuit het niet meer!
ben eens in de zoveel tijd een paar dagen weer ZO bang dat ik overdag een aanval krijg! is gelukkig het afgelopen jaar niet meer gebeurd.

@splash, ik ga ook vaak op bed liggen, niet om het liggen, maar om mn hoofd te ondersteunen!
wel 'fijn' dat ze er nu achter zijn wat het is, want onzekerheid is 3x niks!!!

Horsea_nl

Berichten: 8812
Geregistreerd: 14-11-05

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-10-06 11:37

ik heb niet echt een 'ziekte' ofzo. maar del aatste tijd heb ik veel last van hoofdpijn. als het avond word en ik moet dingen gaan doen heb ik gelijk kloppende koppijn. ook gewoon sochtonds en smiddags heb ik er last van. waarschijnlijk komt het omdat ik net ziek ben geweest, en omdat ik nogal veel last heb van depressie's.

Chocopasta

Berichten: 16603
Geregistreerd: 18-01-03

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-10-06 16:55

Nee heb geen medicijnen.
Ben er ook nog nooit voor naar de dokter geweest.
Ja, wel met hoofdpijnlkachten in groep 8, maar toen had ik buikgriep volgens de dokter Nagelbijten / Gniffelen
Het enige wat bij mij helpt is slapen, alleen kan ik nooit in slaap vallen met migraine Haha!

nienke1208

Berichten: 2140
Geregistreerd: 23-10-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-10-06 17:21

ik slaap tijdens een aanval inderdaad ook het liefst, maar ja, voordat je in slaap valt!!!
heb ik het bonken tegen de muur en mn haren bijna uit mn hoofd trekken al achter de rug!

is ook een logische verklaring voor je hoofdpijn Knipoog buikgriep hihihi

tante_trien

Berichten: 8593
Geregistreerd: 21-10-05

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-10-06 17:26

Ik ben angela, nu nog 15 maar over 5 dagen 16 Hyper! . Toen ik 12 was kreeg ik een hersenschudding omdat iemand mij (perongeluk) met een zadel tegen de zijkant van de stal aan sloeg. Sindsdien is mijn hoofdpijn nooit meer gestopt, ik werd gek, moest vaak kotsen door de pijn. Ik heb daarna nog een paar keer een hersenschudding gehad, en een gat in me hoofd. Ben nog naar het ziekenhuis geweest, toen zeiden ze 'dit is geen migraine'. Nu 3 jaar later, is het eindelijk officieel vast gesteld: Ik heb migraine. Ik heb een heel goed medicijn: Maxalt smelt 5. Perfect medicijn, ik slik het als ik erge hoofdpijn heb, heb daarna ongeveer anderhalve week geen hoofdpijn meer.

nienke1208

Berichten: 2140
Geregistreerd: 23-10-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-10-06 17:52

dat is wel super dat je dan anderhalve week geen hoofdpijn meer hebt!!!
ik heb maxalt ook geprobeerd, helaas, helpt ook niet!!
ben je in leiden bij de neuroloog geweest??
welke had je??

Peachy
Berichten: 1999
Geregistreerd: 08-10-03
Woonplaats: Brabant

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-10-06 10:51

Doordat ik op 12 jarige leeftijd met mijn verzorgpaard op het asfalt ben gevallen heb ik oa migraine. Ik heb elke dag hoofdpijnaanvallen en heb nog geen medicijn gevonden wat nou echt helpt. Ik ben nu 21 jaar bijna 22.

tante_trien

Berichten: 8593
Geregistreerd: 21-10-05

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-10-06 11:53

nienke1208 schreef:
dat is wel super dat je dan anderhalve week geen hoofdpijn meer hebt!!!
ik heb maxalt ook geprobeerd, helaas, helpt ook niet!!
ben je in leiden bij de neuroloog geweest??
welke had je??

In leiderdorp, een of ander banketstaaf.

nienke1208

Berichten: 2140
Geregistreerd: 23-10-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-10-06 12:24

ok, ja ik in leiden, bij prof ferrari, DE hoofdpijnspecialist, yeah sure!!
alles wat hij heeft bewezen dat werkt, en de rest wil hij niet eens proberen, want dat werkt niet... loop nu in amsterdam in het bovenij bij afdeling pijnbestrijding.

Chocopasta

Berichten: 16603
Geregistreerd: 18-01-03

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-10-06 18:04

nienke1208 schreef:
ik slaap tijdens een aanval inderdaad ook het liefst, maar ja, voordat je in slaap valt!!!
heb ik het bonken tegen de muur en mn haren bijna uit mn hoofd trekken al achter de rug!

is ook een logische verklaring voor je hoofdpijn Knipoog buikgriep hihihi

Nou, met mijn laatste aanval hingen mijn handen ook in mijn haren, zette mijn hoofd neer op m'n bed en ging erop leunen, ik werd echt gék.
Te bedenken dat jij het nog erger hebt..

YentlKG

Berichten: 1489
Geregistreerd: 09-10-04

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-10-06 22:45

Ik meld me ook even Doei!
Ik heb wss migraine, als ik me teveel heb ingespant, krij gik het al door.
Dan krijg ik vlekken aan de zijkanten van mn ogen, wazige vlekken en dan kan ik steeds minder scherp zien en niet meer goed concentreren op 1 punt, en als ik dan op 1 punt concentreer zie ik alles daarnaast niet meer.
Dan heb ik nog niet eens hoofdpijn maar weet ik wel dat ik het ga krijgen, en ibuprofen helpt bij mij ook niet altijd. Vaak als ik bv. veel heb ingespant, moe ben en niet goed heb gegeten/gedronken dan krijg ik het, ik ga altijd snel naar huis en dan begint het bonken al te komen, het gaat altijd steeds harder en het lijkt net dat mn kop uit elkaar gaat knallen, ik ga vaak snel ff in een laagje water in bad en dan naar bed.
Zoals laatst had ik het ook, heb ik van kwart voor 1 tot kwart over 5 geslapen Nagelbijten / Gniffelen

Ik ga van de week ook nog eens naar de opticieen, misschien ligt het aan mn ogen?

Meer mensen die dit bij hun ogen hebben? dat er eerst wazige vlekjes komen die steeds groter worden?
Lachen

nienke1208

Berichten: 2140
Geregistreerd: 23-10-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-10-06 00:25

hey yentl!

ja, ik weet van mn oma en mn moeder dat ze het precies op die manier hebben..
begint bij hun ook in hun ooghoeken!

heb vandaag rotgesprek gehad op stage, ga er nu niet verder over uitwijden, heb genoeg gejankt vandaag... komt nog wel..
mn hoofd is echt SLECHT Boos!

Marchador

Berichten: 19936
Geregistreerd: 17-01-04

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-10-06 13:21

He een algemeen hoofdpijn topic Lachen
Nooit gezien Lachen

Ik ga zometeen weer naar de neuroloog vanwege mijn hoofdpijn.
Altijd werd ik maar naar huis gestuurd vanaf de huisarts, zeer vervelend, want volgens hem zou het tussen mijn oren zitten.
Ik heb al jaren last van hoofdpijn, dag in dag uit. Zo'n 2 a 4 keer per week had ik er zoveel last van dat ik mijn bed zelfstandig niet uit kon komen.
Uiteindelijk mocht ik naar de neuroloog, hij stelde migraine vast. En omdat het zo heftig was en het mijn leven vreselijk belemmerde kreeg ik medicijnen mee. De eerste hielpen allemaal niet en uiteindelijk kreeg ik propranolol met indomectrine (? als ik dat laatste zo goed schrijf).
Het aantal aanvallen is afgenomen! Daar ben ik erg blij mee.
Maar nog steeds heb ik veel last van mijn hoofdpijn en van die nare medicijnen wil ik ook wel af. Eens kijken of er andere mogelijkheden zijn, ik ben erg benieuwd voor vanmiddag.

Kyrseltje

Berichten: 8731
Geregistreerd: 27-04-06
Woonplaats: Wenum-Wiesel

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-10-06 12:33

eey
Laat ik ook eens reageren Lachen, Ik heb ook heel vaak heel erg hoofdpijn.. Of het Migraine is weet ik niet... Het is zowiezo als k niet goed eet, dan krijg ik heel erg hoofdpijn..

Maar soms heb ik dan ook.. Zie ik vlekken... En daarna begint het bonken, en het gevoel dat mijn hoofd uit elkaar knapt... Gewoon paracetemol werkt niet...

Kyrseltje

Berichten: 8731
Geregistreerd: 27-04-06
Woonplaats: Wenum-Wiesel

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-10-06 12:40

Ik heb trouwens, ook heel vaak, heel erge pijn achter mijn oog..

PBA_
Berichten: 8153
Geregistreerd: 24-02-06

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-10-06 16:49

De laatste tijd valt het gelukkig wel bij mij mee (ondanks vreselijke stress) pilletjes werken blijkbaar toch wel. JOEHOE

Kyrseltje

Berichten: 8731
Geregistreerd: 27-04-06
Woonplaats: Wenum-Wiesel

Re: * Het Algemene Hoofdpijntopic!!! *

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-10-06 11:20

aah dat is wel moooi... Wou dat he bij mij beter zo gaan..