paar maanden geleden hoorde ik dat je geen manen meer mocht trekken omdat dit ' dierenmishandeling' zou zijn. Daarna hoorde ik dat het onzin was.. maar nu toch weer geluiden gehoord dat het niet mag.... Pff wie weet nu wat het echt is??
En trouwens: ik blijf de manen wel trekken hoor, ziet er veel mooier uit.. dan riskeer ik maar evt een boete
Ik weet niet hoe mijn paarden het vinden, maar mijn handen willen niet meer zoals ze ooit deden, complicatie van mijn diabetes. Vroeger was ik een ster in manen trekken, ik deed het tegen betaling bij paarden van anderen op onze rijvereniging.
Ik weet wel dat mijn paard er abslouut een hekel aan heeft. Ik laat ze dus ook groeien. Ik denk dat of je paard er wel of geen last van heeft afhangt van je paard. Over verboden heb ik niets gehoord..
Bij paarden die er echt een hekel aan hebben, jonge nog erg gevoelige beestjes, en paarden met hele dunne manen snij of knip ik ze, de rest trek ik wel gewoon.
Als pony het vervelend vindt, zou ze het echt niet meer toelaten hoor. Maar ze blijft rustig staan, zonder boos te doen. Dus als ik ze wil trekken, trek ik ze.
Mishandeling vind ik wel een erg groot woord.... Mijn paard heeft duidelijk wel last van het trekken dus het lijkt niet geheel pijnloos. Ik snij de manen van mijn paard nu, net zo makkelijk en het geeft een mooi resultaat. Paard blij, baas blij
Volgens mij mag het gewoon. Mensen betrekken hun eigenschappen op het paard, het doet pijn als je haar eruit trekt. Terwijl paarden een veel minder gevoel hebben in hum manenkam dan wij mensen op ons hoofd. Ik ken genoeg paarden dat dat gefriemel wel leuk vinden, ik ken ook paarden die er wel een hekel aan hebben.
ik trek ze ook gewoon hoor, sommige paarden hebben er inderdaad veel last van maar soms is snijden ook niet de optie als je het vlechtbaar wil houden (veel te veel/dik haar!) Volgens mij is het niet strafbaar ofzo, is meer je eigen geweten die moet spreken
Mijn ene paard heeft hele dunne manen. Die ga ik niet ook nog eens een keer trekken zodat ze nog dunner worden. Als ze te lang worden knip ik ze gewoon af met de schaar.
M'n andere paard heeft hele dikke manen. Die doe ik dus om de anderste keer trekken om ze dunner te krijgen. De keer daarna weer knippen. Hij is heel gevoelig aan zijn manen en vind het echt niet fijn als ik ze trek. We proberen hem altijd af te leiden met een liksteen als we het doen.
Ik trek de manen NOOIT! Ik ben daar erg op tegen. De manen zijn er niet voor niks. En of je dat zelf mooi vind dat is toch geen reden om het te doen. Ik laat de manen bij alle paarden mooi groeien en komen er doodde punten aan dan knip ik ze bij. En in vlechten gaat net zo goed en anders een hengstenvlecht ben je ook nog eens veel sneller klaar. Waarom doet niet iedereen dat????? Maar even over je vraag ik heb er niks van gehoord.
Ik trek ze bijna nooit, maar ik heb dan ook de mazzel dat mijn paard geen dikke manen heeft waardoor ik ze gewoon kan knippen/snijden.
Tip voor de paarden die er erg vervelend door worden. Trek de manen na de arbeid, dan zijn ze warm en staan de vaten meer open en trek je de haren er makkelijker uit.
Ik zie niet in waarom het verboden zou moeten worden !!