stalling aan huis.

Moderators: Neonlight, Just_Sannee, Amaryllis, C_arola

Antwoord op onderwerpPlaats een reactie
 
 
gillian

Berichten: 3719
Geregistreerd: 16-01-01
Woonplaats: Haarsteeg

stalling aan huis.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 17-03-04 17:46

wat zijn jullie ongeveer per maand kwijt aan voer, hooi, stro enz als je je paard aan huis hebt staan?

Superblij met m'n nieuwe Remedio zadel!!
Kijk hier voor een foto!!


Mist

Berichten: 8787
Geregistreerd: 17-02-03
Woonplaats: noord brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-03-04 19:06

Voor 2 paarden:
- vlas 6 pakken 28liter a 6,70
- kuil 3 per week (kleine baaltjes) a 5,00
- bix 1 zak per week a 7.50 (Pavo weet niet precies hoeveel het kost)
- Lucerne 2 pakken per week 7.50
- slobber ??
- wormenspuiten/DA/hoefsmid etc.
- 1x per jaar een paar flessen wijn (kerst) voor de boer waar ik mijn mest breng
- 400euro per jaar voor 2 hectare wei
- de stallen zelf; aanschaf 8000euro (3 grote stallen)

edit; was de lucerne vergeten!

In the real world as in dreams, nothing is quite what it seems. (the book of counted sorrows)

Jeep Cherokee 2.8CRD grijs kenteken te koop : http://www.bokt.nl/markt/ad/430015/jeep ... s-kenteken

Imker

Berichten: 17287
Geregistreerd: 30-10-01

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-03-04 19:17

Sja, ik zal eens een klein berekeningetje maken.

Vlasstrooisel: 8 pakken per maand (voor 2 boxen)
Voer: 3 zakken brok per maand
Hooi/voordroog: eigen oogst, ca. 200 euro per jaar
Weidehuur: ca. 400 euro per jaar

Dan nog je omheining/afrastering op orde hebben, je stallen zetten (die zaten al bij het huis), zorgen dat je mesthoop verwijderd wordt en evt. een grondwaterpomp om je weide in de zomer te beregenen.

Achilles Spr. B+20 Dr. L1+21 L2+17 M1+2!!
Olivius Dr. L2+15 M1+13, M2+15, Z1+10, Z2+2, promotie naar P-paard!!!

Gast998
Berichten: 74611
Geregistreerd: 02-11-01

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-03-04 19:17

1 haflinger:
* Hooi en stro krijg ik gratis van m'n vader.
* Brok, ik denk zo'n 6 zakken voer per jaar, weet even niet hoeveel een zak kost.
* In de afgelopen 3 jaar, zo'n €300,- aan schriklint, isolators, kleine paaltjes ed. Prikkeldraad kreeg ik van mijn vader, maar dat heb ik dus gaandeweg vervangen door het lint. Alle palen hadden we ook nog liggen.
* Mest, wordt gelijk met de koeienmest afgevoerd, geen flauw idee, wat dat kost, hoef ik ook niet te betalen Bloos
* Wormenkuren, 4 * 15 = €60,- per jaar.
* DA, jaarlijkse enting, en bezoek, eehm €60,- ofzo Verward Is al lang geleden dat ik die rekening kreeg...

Omdat ze dus thuis op het erf staat, ik de beschikking krijg over land, een stal, en wat hooi en stro. Help ik thuis redelijk veel mee Lachen Verdere kosten zou ik niet zo op komen, een smid langskomen kan soms extra problemen opleveren, omdat ze niet altijd voor 1 of 2 paarden willen komen...

Jasper
Berichten: 2022
Geregistreerd: 17-06-02
Woonplaats: Wormer

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-03-04 19:35

Per maand voor 2 grote ezels (te vergelijken met D-ponies):
- 4 pakken houtmot: 30 euro
- 4 balen stro: 12 euro
- 30 balen hooi: 90 euro
- 1 zak granenmix: 10 euro
- 4 kratten wortels: 10 euro
- mestafvoer: 30 euro
- stalonderhoud (verf, antibijt, haakjes et etc): 20 euro
- onderhoud paddock(zand, verf etc): 10 euro

Totaal aan onderhoud dieren en verblijf: 212 euro per maand

Estragon

Berichten: 1666
Geregistreerd: 17-05-03
Woonplaats: Delft

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-03-04 19:42

Minstens 15 pakken hooi: 45
Minstens 15 balen hooi: 34.50
mestafvoer: 11.50
1 zak voer: 9 euro

Als dit precies is wat ik verbuik dan ben ik dus precies 100 euro kwijt aan een shet en een d-pony per maand.

De hoeveelheid kan nogaal varieren, soms is het hooi of stroo wat minder strak geperst of zijn de bale wat kleiner. Dan ben ik natuurlijk meer kwijt..

Lovers Estragon & Herlando Lovers

Grietje

Berichten: 771
Geregistreerd: 20-01-04
Woonplaats: noordholland

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-03-04 20:02

een KWPN-er:
200 euro kwijt aan herstellen oude omheining,
stroo krijg ik van mijn vader ( hebben we zelf van de tarwe),
hooi 2,50 tot 3 euro per pakje (doe 2-2,5 dagen met een pakje)
1x in de 2 maanden een wormenspuit: 12 euro
biks: basisbrok van subli (ongeveer 10 euro?) zit 25 kg in, ik gebruik 3kg per dag.
ehhhhhhhh, ben ik nog iets vergeten? geloof het niet...

ow ja, de mest gaat over het land van ons. tetanus-influenza prik om de 9 maanden, geloof dat dat 15 euro kost, maar de veearts komt bij ons thuis dus dan is het al snel 45 euro...

Letting go isn't giving up, it's accepting that some things just aren't meant to be..


Antwoord op onderwerpPlaats een reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bennie_Okki, Googlebot en 5 bezoekers