Als ik mijn paard in de paddock in doe , dan gaat ze na een paar minuten aan het zand staan eten en likken Ook als ik haar in de winterwei zet, waar nog weinig gras staat gaat ze lopen schrapen over de grond om aan de modder/het zand te likken
Ze heeft een zout/mineralen blok in haar stal en voorderest glanst ze als een spiegel
Iemand enig idee hoe dit komt, en hoe je dit kan voorkomen?
Meestal zegt men dat het door een tekort komt. Toen ik mijn pony's niet bijvoerde (naast hooi en een liksteen) deden ze dat ook. Toen ik een tijd wel bijvoerde was het over. Dus mss heeft je paard toch een tekort van iets. Verder kan het mss verveling zijn? Voer je genoeg ruwvoer in de paddock/kale wei?
Corientjuh94
Berichten: 694
Geregistreerd: 03-03-08
Woonplaats: Utrecht
Geplaatst door de TopicStarter: 21-12-09 19:05
Oke.
Nou ze gaat in de winter een paar uurtjes naar buiten en dan krijgt ze geen hooi buiten. Ze krijgt dan voordat ze naar buiten gaat en als ze weer binnenkomt . Maar zal is proberen om haar bezig te houden met hooi in de paddock
misschien kan je als je haar in een paddock zet zo'n diervriendelijke muilkorf opdoen zodat ze niet meer van het zand eet beter een paar dagen een muilkorf om en lekker naar buiten dan een paard met zand koliek
Ik denk als je hem buiten ook bijvoert dat het misschien wel beter gaat. Mijn pony deed dit ook en met extra voer werd het steeds minder.
Karenx
Berichten: 1055
Geregistreerd: 21-02-09
Geplaatst: 25-12-09 13:19
ik denk ook dat je paard inderdaad van iets te kort heeft, eet ze veel van die liksteen?
ellepel
Berichten: 48497
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen
Geplaatst: 25-12-09 13:23
gebruik de zoekfunctie,hier zijn namelijk echt al heel veel topics over geweest met goede tips.
genoeg ruwvoer geven en eventueel een kuurtje zeewier door het voer doen kan helpen. ook je ontworming goed in de gaten houden aangezien paarden ook zand kunnen gaan eten om parasieten uit de darmen te verdrijven
Tammy_lover_
Berichten: 306
Geregistreerd: 27-12-09
Woonplaats: Bergen op Zoom (In Tammy's stal)
Geplaatst: 27-12-09 22:09
Is het misschien zo dat paarden in de buurt van die van jou dat ook doen?Want ik heb gelezen dat sommige paarden het kunnen gaan kopieren.Maar als het niet zo is kan het zijn dat hij het uit verveling doet, of dat hij gebrek heeft aan mineralen.Je zei al dat hij een zoutblok heeft dus dat laatste zal het wel niet zijn.Je moet hem hooi geven buiten want dan leid je hem af van het zand-eten.
Ik heb gehoord dat het komt doordat een paard een aantal mineraaltekorten heeft. Mijn paard doet het ook, heb haar nu een liksteen gegeven, dus hoop dat het gaat werken....anders moet ik wat anders gaan bedenken.
Corientjuh94
Berichten: 694
Geregistreerd: 03-03-08
Woonplaats: Utrecht
Geplaatst door de TopicStarter: 01-01-10 18:18
Een liksteen heeft die van mij al in haar stal
Jasterina
Berichten: 485
Geregistreerd: 29-06-07
Geplaatst: 01-01-10 18:25
Ik heb toen mijn paard z'n vitaminen kuur gegeven, met vele soorten vitaminen de vitaminen die erin zitten en ze nodig hebben nemen ze op, de rest plassen ze weer uit. Maar mijn paard doet het af en toe nog steeds, na gekeken en alles is gezond, sommige paarden vinden dat gewoon lekker af en toe.. maar vaak als ze hooi of kuil hebben om te eten doen ze het vaak niet. het vaak is het uit verveling.
ik denk ook dat ze het doet om iets te doen. waar ik werk doen de merrie's het ook(als er 1 begint gaat de rest ook) het is heel vervelend maar we kunnen er niks aan doen. als ik ze hooi geef laten ze dat liggen en gaan toch voor het zand. ook deze paarden kunnen geen vitamine of mineralen tekort hebben want die krijgen ze al extra bijgevoerd en krijgen super voer. dus daar kan het niet aan liggen. ze worden ook prima ontwormt. ik kan ook niet zeggen waar het aan ligt.
IsabellH
Berichten: 25
Geregistreerd: 24-10-09
Woonplaats: Winterswijk
Geplaatst: 02-01-10 19:48
Ik paard van een kennis deed dit ook hij kreeg er zandkoliek door,, oppassen duss
z0rr0
Berichten: 3069
Geregistreerd: 19-07-04
Woonplaats: Huizen
Geplaatst: 03-01-10 12:11
als het weinig gras staat pak dan een plak hooi of kuil en verspreid dat door heel het land dan blijven ze constand naar het eten zoeken