www.kwpn.nl
De eerste wedstrijd om de Staalservice Zuidbroek Trophy 2008/2009 vond hedenavond plaats tijdens Hippisch Hengelo in Hengelo. Het gaat daarbij om een competitie bestaande uit vijf wedstrijden waaraan zes paarden deelnemen.
De jury geeft zoals gewoonlijk een individueel oordeel middels het opsteken van bordjes. Deze keer bestond de jury uit KNHS jurylid Henk Pothof aangevuld met springruiter Gert Jan Bruggink en tuigpaardrijder René van 't Klooster als gastjuryleden. Deze twee werden overigens bijgestaan door een tweede gastjurylid.
Nadat de jury de tot een voorlopige opstelling was gekomen gingen de drie hoogst scorende paarden naar de laatste ronde waarin dan alle juryleden gezamenlijk tot een uitslag komen.
Elitemerrie Wendelrose (v.Manno) van Jan Vink kon de winst eigenlijk niet ontgaan. Zeer zelfverzekerd trad ze op in handen van Mark de Groot. Haar bewegingen waren best zowel voor als achter.
Derk Jan Mekkes kon zijn Vitz Randall als tweede opstellen. Deze vos was scherp van beweging waarbij zijn hoog grijpend voorbeengebruik opvalt.
Hij liet daarbij niemand minder dan zijn volle broer de KWPN hengst Waldemar achter zich. Robbie van Dijk showde de hengst van de comb. Van Manen, Linjus B.V. en H.C. Vonk.
Waldemar deed in feite niet veel onder voor zijn broer, zeker niet in het front. Tonnie van Beek fokte beide Patijn-zonen uit de keurmerrie Ninkie (v.Joviaal). Mooi was het dat de in deze finale strijdende paarden allen gereden werden met een minimum aan hulpmiddelen.
Vierde werd Via HJ (v.Roy M) met Fera Lueks gevolgd door de keurmerrie Aronica (v.Saffraan) van Jan Thijs en gereden door Harry Claassen en Neon (v.Renovo) met Nico Calis.
De volgende wedstrijd is op 30 december tijdens Jumping Mechelen.