ik weet niet of dit er al eeens opgestaan heeft, maar lijkt me wel belangrijk voor de verkoopbokkers hier, dit stukje hieronder komt uit
horses.nl.afdeling nieuws
Waarschuwing voor oude handelstruc
DOETINCHEM - De paardenhandel in Nederland wordt op dit moment geteisterd door oplichters. Meerdere meldingen van pogingen tot oplichting bereikten de redactie van De Paardenkrant. Geluk bij een ongeluk is dat de oplichters meestal door de mand vallen als de paardenhandelaar op zijn hoede is en niemand bij voorbaat vertrouwt. Het principe: 'eerst geld, dan handel' blijkt goud waard.
Het lijkt allemaal zo mooi. Het paard staat op internet te koop en voordat je het weet is er een serieuze koper. Uit een willekeurig land meldt zich iemand die de vraagprijs betaalt en geen eisen stelt aan de gezondheid van het paard. De koper is alleen geïnteresseerd in de duurdere paarden, vandaar dat het gebrek aan gezondheidseisen bij veel handelaren een belletje doet rinkelen. De oplichters maken gebruik van een oude, maar succesvolle truc. Ze betalen een paard en de trasportkosten naar het verre land met ongedekte cheque. Het gaat hen daarbij niet om het paard, maar om de transportkosten. Paarden zijn bij geen van de aan De Paardenkrant gemelde pogingen tot oplichting verhandeld. Wel worden de verkopers op de dag dat ze de cheque binnen krijgen door een transporteur en door de koper van het paard gebeld met de vraag of ze alvast de transportkosten willen voldoen. De hoop van de oplichters is dat de verkopende handelaar alvast een paar duizend euro van zijn eigen rekening overmaakt, voordat hij de tienduizenden euro's waard zijnde cheque bij de bank omwisselt. Als de handelaar dan de cheque wil gaan innen, blijkt hij niet gedekt. Het paard staat gelukkig nog steeds op stal, maar de transportkosten zijn niet te verhalen. Een gewaarschuwd mens telt voor twee.JH.
Dit was al meer dan een half jaar geleden ook al het geval en heeft ook op bokt gestaan. Wij hebben dit ook megemaakt tot 2 keer toe maar alleen wij wisten zelf al wat te doen