De betere leeroliën zijn opgebouwd uit plantaardige olie voorhet volume, dierlijke olie voor de voeding en enkele huideigen stoffen om het verlies aan die stoffen aan te vullen.
Er zijn ook synthetische oliën die deze eigenschappen benaderen. die ruiken vaak "chemisch"
Dat olie je stiksel oplost is onzin. In leerolie zit ook vocht en dat tast hennep, katoen of ander natuurlijk garen aan. Vele moderne stiksel lossen niet op in olie omdat ze niet reageren op olie.
Wel is het zo dat een synthetische draad een ander uiterlijk heeft (vaak glanzend) en dat toont niet mooi. Daarom worden veel kunstgarens omwonden met natuurlijk garen voor een betere uitstraling en betere doorloop in de naaimachine.
Wat wel wordt aangetast in de loop der tijd is dus de mantel en niet de kern. Vet trekt vocht aan en die doet natuurlijk materiaal rotten.
Dit is wel heel summier bescheven maar maakt misschien wel wat duidelijk.
Alle produkten die je voor je eigen huid gebruikt kan je ook prima voor leer gebruiken. Alleen zijn de meeste produkten geparfumeerd en hoe dat op leer reageerd weet ik niet.