Graag wil ik mijn bevindingen met jullie delen aangezien dit zadel pas net op de markt is.
Ik heb de afgelopen jaren op de standaard Barefoot modellen gereden en kwam er dus op de harde manier achter dat mijn kont verschrikkelijk verwend is
. Qua steun en houding is dit zadel helemaal geweldig. Veel meer zadel model waardoor de zitting niet zo vlak is en je je benen beter aan kan leggen. De stijgbeugels kan je naar wens voor of achter vast maken wat voor mij resulteerde in een mooie nette en bovenal rechte houding. Maar die zitting
. Nogal...eh...hard naar mijn idee. Maar goed, wanneer je overstapt van boomzadel naar bijv. een cheyenne zal je een paar dagen spierpijn hebben, dus ik zal me erbij neer moeten leggen dat ik misschien toch wel wat zitvlees moet kweken
. Dit weekend gaat er iemand op die een boomzadel heeft dus dan zal ik weten of het aan mij of aan het zadel ligt. Ik heb trouwens ook expres zonder bontje gereden om een goed beeld te kunnen vormen.Het zadel is pas een paar weken oud en ik heb het idee dat het nog enigzins soepel gereden moet worden en in moet zakken. Nu lijkt het heel hoog op de rug van mijn pony te liggen. Hier heb ik tijdens het rijden geen hinder van gehad. Ik rij met een 'groen' gangenpaard waarin de gang nog niet bevestigd is. Dus zo min mogelijk zadel tussen billen en rug is wel makkelijk om de gang wat te sturen. Desondanks liep ze als een zonnetje en had ik geen problemen gewichthulpen te geven en haar te ondersteunen.
Waar ik tijdens het rijden wel tegen aan liep zijn de zweetbladen. Deze zijn relatief kort en ik zat dus continu met mijn kuiten tegen het randje aan te schuren. De oplossing is heel simpel; tenen naar binnen en benen ontspannen
. Zo leer je in ieder geval slechte gewoontes af
.Rijfoto's komen na het weekend.

http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-BOC76KP8.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-VIFSVQWH.jpg
de onderkant

http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-PVLZH7W4.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-F48HUVW6.jpg
onder het zweetblad, waar je ook de twee stijgbeugel ringen ziet
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-JRP6YENW.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-6Q6NGDLC.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-XQZYM6DC.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-CZ6CED4A.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-GDZTDVO6.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-YGTXMSMJ.jpg
het zadel zelf
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-YVEKRCUX.jpg
maatje 38 in een maat 1
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-66VBQ6HH.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-DUZYJA6F.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-XCQCW6AE.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-F6COEJC8.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-OTIRDZAJ.jpg
zadel met bont
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-QGDVDXTG.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-8P3UZWWH.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-LF3IZ8NZ.jpg
het kopijzer wat vervangen kan worden. het is behoorlijk stevig staal en dit is de breedste maat, maar ik denk dat hij eventueel nog verder uitgebogen kan worden.
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-EYBAGKJ7.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-GKMAEWCC.jpg
en dit is wat je krijgt als je de kussens los haalt (sorry Ria
). aan de achterkant zie je heel duidelijk de beugel (blijkt van fiberglas en staal) waarvan ik bang was dat hij de ruggengraat zou raken. maar dat doet hij dus niet. 
. Wat er nu in zat was inderdaad de medium. Ik ga zo weer rijden en nu maar hopen dat ze wel lekker loopt. Gisteren heb ik met mijn Cheyenne gereden en toen kon ik ook niet goed opstappen. Ben er niet helemaal uit of het uitproberen is of dat ze een negatieve associatie heeft gekregen en daarom op voorhand al opzij ging.
. Hij rijdt helemaal geweldig maar ik krijg hem niet passend op mijn smalle paardje. Het medium kopijzer valt te ver onder de schoft waardoor het zadel voorover kiept. Met de smalle beugel staan de punten in de spieren naast de schoft en zakt het zadel nog steeds voorover. Als ik mijn hand er tussen probeer te krijgen doet het echt pijn. Mijn paardje laat me weer niet goed opstappen en als ik er eenmaal opzit probeert ze er continu tussenuit te knijpen. Ik denk dat dit zadel meer gebouwd is voor brede paarden en niet voor zo'n slank model als die van mij.