Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
doei schreef:Ik zet de paarden hun hoeven in teiltjes water +- 20 minuten...
Daarna terwijl ze drijfnat zijn, lekker invetten!
Als je paard dat niet durft, kan je eventueel het putje van de spoelplaats dichtmaken en je paard in een laagje water laten staan.
Of een modderpoel maken bij de drinkplaatsen op de wei of in de paddock...
Succes!
Amanda schreef:Ik heb hetzelfde probleem en geen mogelijkheid tot een modderpoel of plas maken.
Ik smeer ze nu in met Rainmaker van de Paardendrogist. Niet elke dag, maar om de 2/3 dagen en dat lijkt te werken
Ook een paar minuten per hoef afspuiten en dan invetten/oliën helpt ook.
lianne125 schreef:ik gebruik uiercreme. eerst afspuiten uiteraard en als de hoeven droog zijn dan insmeren met uiercreme. werkt bij mij perfect. ook behandel ze ik 2 keer per week met laurierzalf. van vet ben ik niet zo'n voorstander in de zomer. het sluit de hoef nogal af waardoor er geen vocht meer naar binnen kan. dan kun je beter een mengeling van zonnebloemolie en azijn erop doen. en invetten terwijl de hoef zeiknat is heeft niet zo veel nut. je moet de hoef dan eerst laten drogen. succes ermee!
cupcake_x schreef:lianne125 schreef:ik gebruik uiercreme. eerst afspuiten uiteraard en als de hoeven droog zijn dan insmeren met uiercreme. werkt bij mij perfect. ook behandel ze ik 2 keer per week met laurierzalf. van vet ben ik niet zo'n voorstander in de zomer. het sluit de hoef nogal af waardoor er geen vocht meer naar binnen kan. dan kun je beter een mengeling van zonnebloemolie en azijn erop doen. en invetten terwijl de hoef zeiknat is heeft niet zo veel nut. je moet de hoef dan eerst laten drogen. succes ermee!
Oké, is azijn samen met die zonnebloemolie niet erg vies? of schadelijk? want azijn lijkt me zo vreemd.