Deze week reizen zes TREC ruiters met hun paarden af naar Lamotte-Beuvron, ongeveer 150 km ten zuiden van Parijs, waar komend weekend (20 en 21 september 2008) het Wereld Kampioenschap TREC verreden wordt.
De ruiters hebben zich op een aantal aangewezen evenementen in binnen- en buitenland moeten kwalificeren om deel te mogen nemen aan het WK. De deelnemende ruiters zijn: Lianne Schipper (Utrecht), Karin de Boo (Bleiswijk), Lotje Moerdijk (Lommel, B), Arjanne Smeenge (Ede) en Dirk Jan Hugen (Teuge). Hans Hoff (Riemst, B) moest helaas afzeggen wegens een blessure van zijn paard. In zijn plaats zal Ingrid Helmes (Wageningen) meedoen aan de kampioenschappen. Het team wordt begeleid door Chef d’Equipe Karin van Burk.
Aan de Wereld Kampioenschappen doen de volgende landen mee: Duitsland, Groot Brittanië, Oostenrijk, België, Canada, Spanje, Frankrijk, Italië, Portugal, Zwitserland, IJsland, Roemenie, Algerije en natuurlijk Nederland.
Op zaterdag worden de ruiters onderworpen aan een circa 40 km lange route (POR) welke zij enkel met behulp van kaart en kompas zullen moeten voltooien. De gangenproef (MA) en het veelzijdige hindernisparcours (PTV) worden op zondag verreden.
TREC Club Nederland verzorgt i.s.m. Welkoop/Boerenbond oranje jassen met TREC logo, Marylot heeft oranje-groene halsterhoofdstellen beschikbaar gesteld aan alle deelnemers en het Italiaanse bedrijf LAS Helmets sponsort 6 helmen welke speciaal voor het team in de Nederlandse kleuren gefabriceerd zijn, dus het Nederlandse team is duidelijk herkenbaar tussen de andere deelnemende landen.
Heel veel succes gewenst! Ik zie jullie vrijdag en anders zaterdag wel. Hopelijk kan ik een paar mooie foto's schieten! Wanneer vertrekken jullie met de paarden en overnachten jullie nog onderweg of gaan jullie in een keer door?
Karin de Boo, Dirkjan en Heidi zijn er al, en mijn Cyclame is met Karin meegegaan dus die is er ook al. Ik zelf ga morgen. De rest gaat morgenavond rijden, en komen donerdag aan.
we zijn vandaag begonnen met de keuringen. Eerst de veterinaire en daarna de tuig controle. Iedereen is daar door heen gekomen; DJ heeft wel een tweede keer moeten keuren bij de met hoefschoenen aan, maar dat is nu ook goed gekeurd. Bij de tuig controle heeft niemand een probleem gehad. Morgen gaat de eerste ruiter om 7.00 van start.
Ik zal proberen elke dag iets te schrijven, al weet ik niet of daar genoeg tijd voor is. Als er iets vreemds tussen staat, sorry ze hebben hier een toetsenbord waar alles op een andere plek staat
Het was echt enorm leuke ervaring met (vind ik tenminste) onverwachte resultaten voor Nederland!
We waren inderdaad 8ste in het landenteams klassement! We hadden op dat moment even niet door dat we in de piste moesten komen en een prijs kregen, maar we stonden daar toen vol trots blij te zijn!
1. Frankrijk 2. Zwitserland 3. Oostenrijk 4. Duitsland 5. Engeland 6. Spanje 7. Italie 8. Nederland 9. Portugal 10. Belgie 11. Canada 12. IJsland (Algarije en Roemenie hadden niet genoeg deelnemers voor een landenteam)
Individueel was ik 41ste van de ongeveer 70 gestarte deelnemers. Als je ziet wat voor deelnemers vind ik dat echt helemaal niet slecht Ik had het totaal niet verwacht in ieder geval!!
Bij de gangenproef (MA)heb ik voor mijn/cyclame's doen heeel veel punten gescoord. Je kan zowel voor je galop als voor je stap 30 punten halen. Normaal heb ik iets van 10 punten voor de hele MA. Nu had ik zo langzaam gegaloppeerd dat ik de volle 30 punten had. Voor de stap nog eens 9. Toen had ik 39 punten in totaal en een 25te plaats Nog nooit eerder gebeurd, dus was heel blij met die score!
Ik ben het met je eens, het WK was super! Ik heb enorm genoten en ben eigenlijk nog steeds aan het nagenieten! Mooie sport om te zien, maar natuurlijk nog gaver om mee te doen!
Super MA Arjanne, helaas heb ik er geen foto's van kunnen maken, omdat ik al bij de PTV bezig was...