http://www.dehoefslag.nl/news.asp?id=2245
www.dehoefslag.nl
Eventingamazone Madeleine Brugman heeft bij de FEI haar telefonische slotpleidooi gehouden in de zaak die tegen haar en trainer Andrew Hoy is aangespannen en waarvan rond half juni de uitspraak wordt verwacht. Het tweetal is in staat van beschuldiging gesteld na de vondst van peesbeschermers met spikes die haar paard Sundancer zou hebben gedragen tijdens het inspringen van de CIC3* van Barocca d’Alva.
Volgens Brugman, zelf sinds kort afgestudeerd als juriste, zijn er de nodige juridische fouten gemaakt, zowel op het concours als later door de juridische commissie van de FEI. Zo is in Portugal niet de juiste procedure gevolgd, zouden getuigen de beschikking hebben gekregen over het gehele dossier en bij elkaar zijn geplaatst in één en dezelfde kamer. ‘In Nederland zou een zaak op deze wijze nooit standhouden.
Maar ja, het FEI heeft zijn eigen wetgeving, dus het blijft afwachten’, aldus Brugman, die volhoudt dat de beschermers door een ander bij haar tas gelegd zijn. ‘Het is slechts een vermoeden, maar ik denk dat het ze niet om mij, maar om Hoy te doen is. In eerste instantie dachten ze dat het Andrew’s tas was en sommige mensen zullen niet rouwig zijn als hij niet mee kan doen aan de Spelen.’ Volgens Brugman is haar eigen deelname aan de Spelen zo goed als uitgesloten. ‘Ik ben nog herstellende van mijn gebroken sleutelbeen en maak nu eerder kans op de Paralympics.’ (PvP)