Nieuwsredactie

Reedhills Devdan
Afgelopen zaterdag werd de NAS Hengstenkeuring gehouden. Bokker Neonlight was ook aanwezig omdat haar eerste eigen fokproduct Reedhills Devdan zou worden voorgesteld. Hoe dit vergaan is, kun je hieronder in het verslag van Neonlight lezen:
Vandaag was het eindelijk zover. Mijn eerste eigen fokproduct, Reedhill's Devdan (Lamento III x Kantje's Ronaldo) zou voorgesteld worden op de hengstenkeuring. Vanmorgen al vroeg aangereden, want de meting zou ook al spannend worden. Thuis geen goede meetstok voorhanden, en we wisten dat ie groot was, maar was ie niet te groot voor de kleine maat? De meting wees uit, 1.48m, mooi in de kleine maat dus.
Dan de eerste bezichtiging. Reedhill's Devdan was als eerste aan de beurt van de kleine maat. Er ging de minimaat rubriek voor. Zenuwen alom, en net toen ik besloot richting de stallen te lopen zag ik hem ineens al in de vooropstelling. Nog even wachten dus. En toen mocht ie de ring in. Opstellen, en ja, wat stond ie er knap bij!
Hij weet zich goed neer te zetten. 
Opstellen..
Stap, ging goed. Vrij ontspannen. Toen de draf. Goed genoeg, maar niet wat hij kon, met name zijn voorbeen kon flitsender. Maar toch door naar de veterinair en de 2de bezichtiging! Veterinair was oke, toen lang wachten voor de 2de bezichtiging begon. Veels te lang als je zenuwachtig bent.
Uiteindelijk de 2de bezichtiging, onder zeer slechte omstandigheden. Het regende, er stonden plassen, niet ideaal dus. Maar Reedhill's Devdan liet zich uitermate goed zien! Toen weer wachten. En ja, hij was door naar de 3de bezichtiging! Dit was los bewegen. 5 minimaatjes gingen hem weer voor, dat was alles wat nog was overgebleven na 2 bezichtigingen. En daar kwam hij de ring in. Lekker los door het lijf bewoog hij, super dus. Ik was toen al apetrots.
En dan, weer wachten, en dan uiteindelijk het verlossende woord.......alle 6 de hengsten zijn goedgekeurd!
En toen, de primering en plaatsing. Eerst weer de minimaat. Op kop Winston van de Schimmelhoeve (Wantsley Sparks x Bayern's Falco), gevolgd door Basje van Hurwenen (wederom een Wantsley Sparks x Bayern's Falco), op de 3de plaats Winnetoe van de Mariaweide (Rocco van Warnsborn x Killiam van Dennehove), op de 4de plaats Sparta van de Ledeacker (Bayern's Raki x Rocky van de Hoeve) en op de 5de plaats Kenai van stal de Cormeulen (Bayern's Raki x Rocky van de Hoeve). Al deze hengsten kregen een 1ste premie.
En toen was Reedhill's Devdan aan de beurt. Kopplaats was er uiteraard, als enige kleine maat. En warempel, de 1ste premie kwam ook!

Toen mocht hij nog 1 keer in actie komen, de beste hengst van de nieuwe jaargang moest nog gekozen worden. Dit ging dus tussen de kopnummers, Winston van de Schimmelhoeve en Reedhill's Devdan. En al heel snel werd bekend gemaakt dat de jury unaniem was, beste nieuwe hengst van 2008...........Reedhill's Devdan!
Kippenvel voor mij, mijn eerste fokproduct, mijn eerste goedgekeurde hengst, wat een droomdag!Maar, ere wie ere toe komt. Zonder Andre en Astrid en het team van Hengstenhouderij Dibbits was dit nooit gelukt. Ze hebben hem perfect klaargemaakt en hij stond er subliem op. Alle mensen van hengstenhouderij Dibbits, bedankt!
Neonlight
! Geweldig gedaan , zo gelijk al je eerste fokproduct

konden ze goed gebruiken zeker in de kleine en grote maat !!