CAI Valkenswaard: vooruitblik op een nieuwe marathon

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Dinopino
Berichten: 11241
Geregistreerd: 25-01-02
Woonplaats: Duitsland

CAI Valkenswaard: vooruitblik op een nieuwe marathon

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-04-16 08:12

http://www.hoefnet.nl / http://www.bokt.nl



Van donderdag 28 april tot en met zondag 1 mei wordt er op de terreinen van drievoudig Wereldkampioen vierspannen Boyd Exell in Valkenswaard een internationale driesterren menwedstrijd gehouden voor twee- en vierspan paarden.

‘Driving Valkenswaard International’, zoals het nieuwe grootse evenement genoemd is, bevindt zich in de afrondingsfase van de opbouw van het hindernisparcours. Viersterren-parcoursbouwer Jeroen Houterman, die in september ook verantwoordelijk is voor de parcoursbouw op het Wereldkampioenschap vierspannen in Breda, heeft de leiding over de opbouw van de hindernissen.

Jeroen vertelt aan de redactie van Hoefnet: "Zes van de zeven hindernissen zijn vaste constructies, waarvoor ongeveer 400 palen gebruikt zijn. De negen-koppige bouwploeg (met de toepasselijke naam "de Groenen - Groep") is onder leiding van Louis Groenen vanaf eind januari zeven zaterdagen lang aan het bouwen geweest."

De bouwwerken krijgen elk een geheel eigen identiteit en uitstraling en zijn allemaal van heel dichtbij te volgen door het publiek. "We willen de sport naar de mensen toehalen, in plaats van andersom. Dat kan overigens wél betekenen dat het publiek een nat pak kan halen bij de waterbak, als het er hard aan toegaat!" vertelt Jeroen enthousiast.
Naast de grote waterbak is er nog een "natte" hindernis met een kleine doorwaadplaats en een 18-meter lange brug, gesponsord door de hoofdsponsor van Boyd Exell.

Dan is er nog een hindernis met kersenbomen. "Het zou natuurlijk prachtig zijn wanneer die precies in het wedstrijdweekend in volle bloesem staan", hoopt Jeroen.
Ook "De Bult", is een hindernis waarvan het publiek gaat genieten: zes meter hoog en zó steil dat een vierspanmenner zijn eigen voorpaarden zelfs een momentje uit het oog verliest!

De zevende hindenis wordt gebouwd in de binnenmanege van het complex. De HSB-hindernis (vernoemd naar de initialen van de sponsor) heeft, met opzwepende muziek tijdens de entree van een aanspanning, de uitstraling van een indoor wereldbekerwedstrijd.

Met de bouw van dit wedstrijdterrein met vaste hindernissen staat Driving Valkenswaard International de komende jaren als driesterrenwedstrijd op de internationale kalender