Het internationale springpaard Oki doki, dat voorheen furore maakte onder de Nederlandse springruiter Albert Zoer, is overleden.
De KWPN gefokte ruin werd in juni van dit jaar geopereerd aan zijn pees, nadat hij tijdens een wedstrijd verkeerd terecht kwam. In eerste instantie leek zijn operatie goed gelukt en kreeg Oki ,volgens de standaardprocedure, verdere medicatie om verder te genezen, maar het paard kreeg gisteravond plotseling last van ernstige complicaties.
Oki Doki werd direct onder veterinair toezicht geplaatst en getransporteerd naar een kliniek in Bern, waar een veterinair team hem stond op te wachten en niet meer van zijn zijde week.
Ondanks de best mogelijke zorg, stierf Oki begin deze ochtend aan een septische shock.
Oki Doki was een echte persoonlijkheid in de springwereld en geliefd bij mensen over de hele wereld, maar bovenal bij zijn voormalig eigenaar en ruiter Albert Zoer. Zo wisten zij samen onder andere de Grote Prijs van Verona en diverse wereldbekerkwalificaties te winnen.
Oki Doki werd geboren met de naam Oliver, gefokt door de heer Boonstra te Oudehaske (Fr.). Oki Doki was niet het resultaat van een strikt uitgestippeld plan: de merrie Kentucky zou eigenlijk gust blijven, maar mocht dat jaar uiteindelijk toch voor half geld onder de niet-goedgekeurde hengst Jodokus. Oki Doki is tot driejarige leeftijd bij de de heer Boonstra gebleven. Hier is hij ook gecastreerd en bereden. Daarna is hij verkocht aan Arjen Vos te Dwingeloo, wie hem verkocht heeft aan Arend Zoer nadat hij het paard één keer had zien springen. Niet op het papier van het paard: maar op zijn vermogen.
Albert Zoer is met Oki Doki in het L begonnen toen de ruin vier jaar oud was. Het eerste oefenparcours wat Albert met hem sprong was de ruin nog wat kijkerig en zoekerig, maar daarna begon het goed te gaan. Als vier- en vijfjarige is de ruin niet veel belast omdat hij eigenlijk al kón springen. Daarna is het snel bergopwaarts gegaan met zijn carrière, hij gold in het seizoen 2006 als één van de beste springpaarden ter wereld met onder andere een gouden medaille op de Wereldruiterspelen in Aken. Er is zelfs een kleine rel in de paardenwereld geweest toen Okidoki in dit jaar niet werd genomineerd voor 'paard van het jaar'.
Eind 2006 werd voor Oki Doki twee keer vier miljoen Euro geboden. En ook in november 2007 is er verschillende malen een zeer hoog bod uitgebracht op Oki (tot 5 miljoen euro), maar Zoer heeft toenaangegeven het paard niet te verkopen, zodat het voor de Nederlandse springsport behouden bleef. Op 25 november 2007 werd bekend dat Sjef Janssen, Albert Winninghoff en Wim Zegwaard een deal hebben gesloten met stal Zoer, waarin overeengekomen is dat stal Zoer Oki Doki niet zal verkopen vóór 1 september 2008. Met andere woorden: Oki Doki bleef onder het zadel van Albert Zoer tot en met de Olympische Spelen van 2008. In ruil hiervoor ontving stal Zoer een bedrag van € 200.000,-.
Op 19 juni 2008 raakte Oki Doki geblesseerd toen hij met zijn neus klem kwam te zitten tussen de tralies van zijn box. Twee tanden kwamen los te zitten en een stuk van zijn kraakbeen brak. De blessure bleek relatief licht: het paard werd succesvol geopereerd en kreeg een beugel aangemeten. Zijn herstel verliep voorspoedig en op het CHIO in Aken kwam het paard al weer succesvol aan de start.
In januari 2010 werd Oki Doki verkocht aan José Larocca, waar Albert Zoer hem nog geregeld opzocht. Onder het zadel van Larocca blesseerde de ruin zich op 11 juni tijdens een voorbereiding op de wedstrijd van de Global Champions Tour.
De familie Larocca, de familie Zoer en iedereen die Oki Doki dagelijks hebben meegemaakt en hebben liefgehad, hopen dat belangstellenden hen de tijd en rust geven om het verlies van Oki te verwerken.
Oki Doki is 14 jaar oud geworden.
Reactie van Albert Zoer op de dood van Oki:
http://nos.nl/artikel/173467-springpaar ... leden.html