Space_nr1111

De Dutch Diamond na hun overwinning.
Vanzelfsprekend was ook een groep Nederlanders aanwezig om de eer van ons (op dit moment warme) kikkerlandje te verdedigen.
Hieronder kun je het verslag lezen van bokker Space_nr1111:
Het team van de Dutch Paint Horse Club bestaande uit : Isabelle van Seumeren, Vera Houweling, Lisanne Olyhoek, Jaime Meeuwissen en Chelsea van de Berg zijn 19 Juni j.l vertrokken naar de APHA World Show in Fort Worth, Texas.
Als begeleiders zijn mee Coach Jan Pieter Koopman en Nikki India als mental coach.
Natuurlijk is er ook een grote schare aan ouders en andere familieleden meegevlogen.
Bij de World show krijgen alle landenteams paarden toegewezen via een loting, dus ook de Amerikaanse jeugd stapt op paarden die zij niet kennen. Ze mogen 2 keer een half uur oefenen op dit toegewezen paard en horen dan hun proef te kunnen rijden.
Dit betekent dat de ruiters terdege ervaring moeten hebben in het berijden van diverse paarden, wat toch wel een extra kwaliteit is.
Isabelle mocht op Donderdag 21 Juni de spits afbijten in de Showmanship at Halter, in dit onderdeel doet de shower een proef aan de hand met het paard en wordt beoordeelt op de kundigheid in het correcte uitvoeren van deze proef. Ze deed dit geweldig en werd hierin 3e. Een goed begin is duidelijk het halve werk!
Op Zaterdag 26 Juni was Lisanne aan de beurt. Zij startte in het onderdeel Hunt Seat Equitation.
Dit onderdeel is afgeleid van de Jacht uit Engeland, je rijdt op een Engels "hunter" zadel in Engels rijkostuum en moet eerst individueel een proef met diverse onderdelen doen, en daar wordt de hele groep tegelijk beoordeeld op het "railwork"
Het paard dat Lisanne kreeg was nogal opstandig in het begin en gaf een paar bokken weg. Van de 8 werd ze toch nog 5e wat dus genoeg zegt over haar rijkwaliteiten.
Op Maandag 28 Juni was de beurt 's morgens aan Vera die uitkwam in het onderdeel Trail. In dit onderdeel staan er allerlei obstakels die op een bepaalde manier genomen moeten worden. Dus door een hek, galop over diverse balken, draaien in een vierkant etc. Vera werd 2e in dit onderdeel. Toen werd het dus echt spannend want 's avonds was Jaime aan de beurt in de Horsemanship. In feite hetzelfde qua proef als de Hunt Seat Exuitation alleen dan met westernzadel en westernkleding. Jaime heeft letterlijk op zijn best gereden en werd 1e in dit onderdeel.
Onze reserve ruiter Chelsea startte met nog 3 ruiters uit 3 verschillende landen in het United Team en werd in dit onderdeel 8e door een klein foutje in de uitvoering van haar proef.
En toen werd het wachten en duimen.
Eindelijk kwam het verlossende woord: De Dutch Diamonds zijn Wereldkampioen!!
2 jaar geleden werden we 3e en nu 1e, met recht een pluim op het werk van coach Jan Pieter Koopman en alle andere trainers hier in Nederland die de jeugd hebben getraind d.m.v. clinics.
De Paint Jeugd heeft ons letterlijk op de kaart gezet qua veelzijdigheid in de USA. Onze jeugd heeft laten zien dat ze wereld capaciteiten hebben en dat wederom een klein landje groot kan zijn.
Ria (Space_nr1111)
Klik hier om te reageren.