vur schreef:Misschien had ik het beter zo kunnen schrijven: "jammer" voor Lotje. Er is wel meer mis in de training van paarden dan alleen het rijden van Lotje (als ik de pers mag geloven). Nu wordt zij "gepakt", de volgende keer is het een ander. Achter de schermen (thuis), weet geen mens wat er gebeurd. Daar wordt nagenoeg niemand betrapt of aangesproken op hardhandig rijden. Zonder dwang je paard naar topniveau te rijden en te houden, is blijkbaar maar voor een enkeling met een paard wat alles kan weggelegd. De rest moet af en toe met "flinke overredingskracht" het paard er toe aanzetten topprestaties te leveren. Waarom toch die focus op de dressuur? Waarom niet iedereen pakken. Ook de springruiters en anderen. Daar hoor je toch minder of niets van op dit moment, terwijl daar toch ook genoeg zal gebeuren denk ik zo. Wordt daar minder gecontrolleerd, of komt het niet in de pers?
Topsport is keihard. Dat is wel duidelijk.
Ik begrijp jou wel, Vur. Lotje is ook maar het produkt van haar hippische opvoeding.
Gelijkertijd vind ik wel dat je op een bepaalde leeftijd ook zélf keuzes kunt/moet maken en verantwoordelijkheid moet dragen voor het welzijn van je paard.
Ik ben het met je eens dat springruiters (en ook ruiters van andere disciplines) vaak net zo misselijkmakend en net zo fout rijden.
Wat me echter bij dressuurruiters tegen staat is dat zij dmv deze Rollkur hun prestaties willen beïnvloeden, het wordt immers spektaculairder, ten koste van het paard.
Ik denk dat het hoog tijd wordt dat er een duidelijk concept omtrent wat wel en niet geoorloofd is naar buiten komt, nationaal en internationaal.
Dan kunnen we zeggen "Dat ligt er", maar zolang iedereen de Rollkur nog LDR noemt is het volstrekt onduidelijk waar de grens ligt van het toelaatbare en zolang er met verschillende maten gemeten wordt door stewards, zal er niet veel veranderen.
Er ligt daar een taak voor de FEI en zeker in óns land, die koploper is in het toepassen van deze trainingsmethode, voor de KNHS.
Ik vrees echter dat we van díe organisatie niet zoveel hoeven te verwachten.
Toch denk ik dat door het stoppen van Sjef als coach en de meer en meer veranderende publieke mening de Rollkur uiteindelijk niet meer gezien zal worden als dé manier van trainen en het geven van spektakel, maar eerder van irritatie en respectloosheid naar het paard toe.
Het zullen de nieuwe voorbeelden zijn die de Rollkur zullen verdrijven.
Landen als Engeland, Duitsland waar een hele nieuwe generatie weer opgroeit met het Skala der Ausbildung, zo ook te zien is aan de huidige prestaties, maar ook vele andere Europese landen en niet te vergeten Amerika, waar zeer vele Duitse trainers aan de hand van het Skala werken, zullen ons voorbeeld worden.
Ik denk dat niet langer het afgedwongen beeld met veel spektakel het toonbeeld zal zijn, maar de lichtheid en ongedwongenheid.
De geschiedenis gaat zich wat dat betreft gelukkig herhalen, zo schat ik in.
De O.S. zullen het ons gaan vertellen.