Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Heino schreef:Ik hoor heel veel mensen dat ze bezig zijn met rechtrichten (ikzelf ook), maar hoe dóen jullie dat nu? Niet via welke methode oid, maar concreet de hulpen die je geeft wanneer bvb:
- je paard de achterhand naar binnengooit tijdens het ronddraven
- je paard op de volte naar binnen valt op de schouder
- je onvoldoende buiging op een kant krijgt
Heino schreef:Maar hóe laat je zo'n dier op buitenrit rechtlopen? Van enkel na laten geven gaat hij niet recht lopen (al ben ik van mening dat een paard eerst recht moet zijn voor het écht na kan geven).
Punt 3, doorvragen als in extra stelling vragen??
Heino schreef:Als een paard linksom de kont naar binnengooit, drijf je hem wanneer je extra buitenbeen geeft toch juist extra met de kont naar binnen?
Als je op de volte enkel meer binnenbeen geeft stimuleer je het probleem toch juist?
Heino schreef:Ik hoor heel veel mensen dat ze bezig zijn met rechtrichten (ikzelf ook), maar hoe dóen jullie dat nu? Niet via welke methode oid, maar concreet de hulpen die je geeft wanneer bvb:
- je paard de achterhand naar binnengooit tijdens het ronddraven
- je paard op de volte naar binnen valt op de schouder
- je onvoldoende buiging op een kant krijgt
Arnyek schreef:Bij een paard dat iets verder is, zal ik eerst meer begrenzen op mijn buitenteugel/iets meer door buiten houden. Is dat niet genoeg dan probeer ik met buitenstelling/schouder met twee teugels naar binnen te verplaatsen.
Heino schreef:Arnyek schreef:Bij een paard dat iets verder is, zal ik eerst meer begrenzen op mijn buitenteugel/iets meer door buiten houden. Is dat niet genoeg dan probeer ik met buitenstelling/schouder met twee teugels naar binnen te verplaatsen.
Dit zei mijn instructeur ook ja, maar ik vond het zo onlogisch klinken. Want als een paard linksom de kont naar binnen gooit, heeft het naar mijn idee neiging rechtsgebogen te zijn, waardoor je het alleen maar de zin geeft wanneer je de stelling naar buiten neemt. Of snap ik het even niet meer?
Rukaro schreef:Leuk topic!
Arnyek, als je paard naar binnen valt op de volte waarom vergroot je dan de stelling naar binnen? Dat werkt toch averechts?
marijkedam schreef:Ik doe eigenlijk hetzelfde als Heino.
Arnyek, als je buitenstelling vraagt, is het voor het paard al bijna onmogelijk om de schouder eruit te gooien.
Heino schreef:Ik had ook al het idee dat we verwisseld werden ja
Ik heb juist altijd het gevoel dat het andersom is. Dat wanneer je stelling naar links vraagt het paard de schouder ook iets naar links verplaatst. Dat vind ik ook het verschrikkelijk moeilijke aan het rechtrichten, het gaat nogal eens compleet tegen mijn gevoel in