Lotte1990 schreef:Ik gebruik bij het inrijden nooit hulpteugels, ben er ook geen voorstander van. Zolang je paard zijn balans nog niet heeft gevonden vind ik dat hij zijn hele lichaam moet mogen gebruiken om die te vinden.
Ik rijd mijn paard ook niet vanaf het begin aan de teugel, om dezelfde reden als hierboven. Ik wil er eerst een stuur op hebben en hem op eigen benen laten lopen.
Galop doe ik wel zo snel mogelijk, hoe vaker je dit doet hoe snller ze hier de spieren voor krijgen en hoe makkelijker het wordt.
Ik longeer trouwens wel met 'hulpteugels' (pessoa) omdat een paard dan toch een goede houding aanleert en daar zijn balans in kan vinden zonder dat een ruiter hem uit balans kan brengen.
En dat nageven komt vaak vrij vlot vanzelf.
Meestal komen de paarden na een paar x al vanzelf na beneden en dan laten we ze gewoon de hand volgen.
Doen ze hun neusje weer de lucht in dan doen ze dat lekker.
Als ze wat meer balans en ervaring krijgen vragen we ze vrijblijvend neerwaards..
Dus gewoon lekker voorwaards rijden.. paard volgt hand, je beloond paard.
Doet paard de neus weer de lucht in nodig je hem weer uit om naar beneden te gaan.
Meestal snappen ze dat vrij snel en gaat het eigenlijk vanzelf.