Myukii schreef:Maar, isabonny, je moet toch niet afhankelijk van een verzorgster zijn om een pony te kunnen betalen? Of zie ik dat verkeerd?
Nee natuurlijk ben ik het er mee eens dat je niet financieel afhankelijk moet zijn van een ander als je een eigen pony/paard wilt hebben. Daarom moet je ook goed sparen voordat je eraan begint of er pas aan beginnen als je zeker weet dat je het allemaal kunt betalen.
Maar in mijn geval bijvoorbeeld: ik heb die keuze 11 jaar geleden gemaakt. Ik kon het toen betalen en nam de beslissing dat ik Isabel best kon kopen. Maar stel nou dat ik mijn baan verlies. Ik moet er niet aan denken dat ik haar dan weg zou moeten doen. Ik zal alles proberen om haar te kunnen behouden. En als dat betekend dat ik haar met iemand moet gaan delen (die dan dus meebetaald in onderhoud), dan zal ik dat beslist niet laten. Verkopen....dat is echt het laatste wat ik zal doen.
En tja, je hebt idd mensen die het niet kunnen laten, niet kunnen wachten. Die kopen zich dus een paard terwijl ze het eigenlijk net wel/net niet kunnen betalen. Die zoeken zich dus iemand om mee te betalen. Er zijn ook gewoon mensen die een eigen paard willen hebben, koste wat kost. Die nemen geen genoegen met een verzorgpaard. Die willen iets van hun eigen, al betekend dat dat ze hem moeten delen. Het dier is dan van hun en niemand die het hun kan afpakken. Ik kan me daar wel iets bij voorstellen, maar zou het zelf nooit doen.
Ik ken iemand die zijn kind een pony kocht, omdat de manege waar het kind reed, de een na de andere nieuwe pony kocht en weer verkocht. Het kind had al een paar keer een leuke "lievelingspony" gehad en elke keer werden de diertjes weer verkocht. En elke keer was het weer huilen. Zijn ze naar een ander manege gegaan, gebeurt daar nota bene per toeval hetzelfde. Toen was de maat vol en hebben ze zich een eigen pony gekocht. Ze laten de pony mee lopen in de lessen, zodat ze niet de volle pensionprijs hoeven te betalen. Dat is ook een mogelijkheid natuurlijk om de kosten te drukken. Ik kan voor zulke situaties best begrip tonen. En ik kan dus ook goed begrijpen dat je daarom geld vraagt aan een bijrijder.
Myukii schreef:En dus hetzelfde wat je zegt dat als er iets gebeurt met je pony, dat de eigenaar dat dan moet betalen. Dat is toch altijd zo, ook zonder verzorgster, ik zie niet in waarom de verzorgster om dat feit zou moeten betalen? Natuurlijk is het logisch dat als de verzorgster iets kwijt/kapot maakt, of als enige iets wil gebruiken, ze het dan ook zelf moet betalen. Maar dat ze moet betalen voor het geval jij iets moet betalen, vind ik dus eigenlijk vrij vreemd.
Een bijrijder moet niet betalen voor het geval ik iets moet betalen. Zo bedoelde ik het niet. Het is niet zo dat als ik een paard koop, ik dan ALLE kosten op de bijrijder zou verhalen. Alleen de gewone maandelijkse kosten delen, zoals hooi, stro, brok, hoefsmid. Als het paard ziek wordt, dan zijn de kosten uiteraard voor de eigenaar en niet voor de bijrijder. De eigenaar is ten alle tijde verantwoordelijk voor zijn dier.