Ik ben nu net begonnen met m'n eerste zelfgemaakte dekje! Ik heb als voorbeeld dekje de BR Diamond? gebruikt.
Lijstje met dingen die je nodig hebt:
[-] Fleece dekentje (Zeeman, 2.99 maat:125x150cm)
[-] Wasemkapfilter (Snoei, winkeltje met vanalles en nog wat.1.99 maat:57x47cm) Heb ik 2 van genomen!
[-] Patroonpaper (borduurwinkeltje 'T Bolleke, 2.60)
[-] Naald en draad (stevige draad aangeraden)
[-] Stofschaar
[-] Klitteband (Ik heb 1 meter genomen, je hebt ik schat zo'n 70cm nodig. Rond de 2 euro voor een meter)
[-] Biesje (GEEN zijden, die gaan snel kapot. Ik heb 2 meter genomen. Rond de 3 euro)
Totaal: Ong. 15.00 euro
Ik ben hem helemaal met de hand aan het maken, duurt langer en wordt misschien iets minder net dan met de naaimachine.
Uitleg:
Stap 1: Je pakt het patroonpapier en het dekje dat je gebruikt, leg dat op het papier en trek hem over. Je hebt nu op papier 1 kant staan! Knip dat zorvuldig uit en houd 5 mm over aan de randjes waar je lijn staat. Als het goed is krijg je dezelfde vorm als je bestaande dekje maar dan iets groter.
Stap 2: Je legt de kant die je net hebt geknipt op je stof, en knipt het uit. LET OP: Vouw je stof dubbel, daartussen moet nl. een vulling komen! Daarna doe je precies hetzelfde met de andere kant, leg je papieren dekje op z'n kop!
Stap 3: Maak de zijkanten aan elkaar en doe de vulling ertussen, leg de vulling netjes neer zonder al te veel hobbeltjes erin, aan de andere kant doe je precies hetzelfde. Je hebt nog geen bovenkant gemaakt waarmee je de 2 kanten aan elkaar maakt!!
Stap 4: Nu maak je de bovenkant, meet eerst even hoe breed je bovenkantje is. Maak je bovenkantje dicht aan de voor/achterkant en leg de vulling ertussen. Naai nu de 2 zijkantjes van de bovenkant dicht, doe hetzelfde met de kant die nog niet dicht was!
Stap 5: Als het goed is heb je nu 3 stukken, 2 zijkanten en de bovenkant. Maak de zijkantje netjes aan de bovenkant vast zodat je bestaand dekje hebt.
Stap 6: Naai de bies eromheen, als de bies erop zit zie je de lelijke kantjes van je dekje aan de nderkant niet meer. En tot slot maak je de lusjes eraan met klitteband.
Je kan evt. bijpassende bandages maken als je genoeg stof over hebt.
M'n eigen foto's komen later als het zogoed als af is! Vragen mag je altijd stellen over hoe en wat.
Groetjes Margreet
1.




