Zelf vind ik het het prettigst en veiligst om buitenritjes te maken samen met een ander paard en ruiter of een fietser mee die kan inspringen in geval van nood. Moet er wel bij zeggen dat ik niet zo vaak rijd. Misschien dat ik daarom voorzichtiger ben. Wat doen jullie?
het liefste alleen, idd wel veiliger met 2 (of meer) maar ja alleen kan ik mn eigen tempo bepalen rijden waar ik heen wil en ik meld het altijd als ik buiten ga rijden aan de staleigenaar en als hij niet thuis is rij ik in de bak.. ik neem wel altijd mn telefoon mee Ik vind het heerlijk alleen met mn maatje...
Doe beiden. Samen vind ik wel leuker als je even een babbeltje wilt maken. Als ik gewoon lekker even wil relaxen ga ik net zo graag alleen. Mn paard is wonderbaarlijk genoeg vaak ook rustiger in dr eentje.
Pas een keer alleen gegaan, geen succes.. Voorlopig even samen maar later ga ik wel gewoon alleen Althans, dat is wel het plan
liesjeee
Berichten: 107
Geregistreerd: 16-01-07
Woonplaats: sexbierum
Geplaatst: 11-02-10 21:37
ik ga bijna altijd samen.. vind ik gezelliger en het is ook veiliger aangezien mijn paard een held op sokken is! soms als ik alleen ga vind ik het heerlijk, zo alleen met je paardje in de natuur.
Yontheke
Berichten: 4524
Geregistreerd: 14-12-09
Woonplaats: Retie
Geplaatst: 11-02-10 21:37
Ik zit graag op mijn eigen paard, maar buiten is het een draak Als ik alleen buitenrij, knal ik zowiezo bij het eerste moeilijke punt in rengalop terug naar de stal (baan of geen baan maakt hem niet uit). Ga ik met een ander paard, volgt hij zowiezo dat beest en heb ik geen ene moer te vertellen
Jinte
Berichten: 4879
Geregistreerd: 08-10-06
Geplaatst: 11-02-10 21:37
Ik ga bijna altijd alleen. Luistert m'n paard toch wat beter, kan ik zelf bepalen in welk tempo ik wil rijden en hoe lang. Alhoewel ik ook af en toe met stalgenoten het bos in ga, alleen dat is de laatste keer nogal mis gegaan. Als ik alleen het bos in ga heb ik wel altijd mijn mobiele telefoon bij me, en ik heb altijd bereik in het bos.
J_C_N
Berichten: 424
Geregistreerd: 18-02-09
Woonplaats: Veenendaal
Geplaatst: 11-02-10 21:39
Het liefst samen.
Ik heb mijn beide paarden pas 2 maanden, en merk dat het alleen voor ze toch spannender is. Ze vinden het samen gewoon veel leuker:) Maar ook dat doe ik wel gerust, al is iemand erbij altijd iets prettiger. maar soms vind ik het ook wel heel prettig om even alleen te kunnen, als je echt een 'trainingsdoel' hebt ofzo.
Wel zorg ik dat ik altijd een mobiel op zak heb en ik ken het bos behoorlijk goed.
MadameFanny
Berichten: 95
Geregistreerd: 11-02-10
Geplaatst: 11-02-10 21:40
Ik reed vroeger constant alleen, simpelweg omdat ik geen rijgenootje had. Maar toen ik de weg kwijt was was er vanalles gebeurd waardoor ik nu de schrik heb om alleen nog weg te gaan. Ik ga nu dus niet meer weg of toch niet echt ver weg. Maar moest ik een rijmaatje hebben zou ik weer opteren voor langere afstanden. Voel me daardoor veel veiliger als er iemand bij is.
Maxielover
Berichten: 2681
Geregistreerd: 15-04-04
Woonplaats: Noordwijk aan Zee
Geplaatst: 11-02-10 21:45
Ik rij regelmatig ritjes alleen, mijn Haf is heel kalm en verkeersmak, dat durf ik gerust met hem alleen aan. Ik rij hem alweer 7 jaar en ik heb hem zelf zo verkeersmak gemaakt als hij nu is, dus het vertrouwen is er zéker. Ik rij ook gerust zonder zadel buitenritten in m'n eentje. Uiteraard heb ik wel altijd mijn mobiel in mijn jaszak voor het geval dat. Voor de gezelligheid rij ik regelmatig ook met iemand samen, maar meestal niet meer dan 3 mensen. Ik moet zeggen dat ik een ritje helemaal alleen met m'n paard heerlijk vind om m'n hoofd lekker leeg te maken.....
Als je met je jonge paard veel langs de weg wandelt leert het ook gelijk alleen op buitenrit te gaan is mijn idee! Zo heb ik ze het geleerd en maak dan ook gewoon bijna alle buitenritten alleen. Samen met anderen is madame een stuk drukker!
Ik doe beide, vind het af en toe ook heerlijk om ff lekker alleen te gaan. Eigen tempo bepalen en doen wat je zelf wilt . Lekker genieten! Maar met meerdere is natuurlijk (vaak) wel weer gezelliger .
Het maakt mij niets uit, en mijn paard ook niet. Met 2 of meer is wel gezellig, maar alleen met mijn paard is ook heerlijk.
Jackyyb
Berichten: 409
Geregistreerd: 14-06-09
Woonplaats: Stuifzand
Geplaatst: 11-02-10 22:59
Alleen vind ik ook wel lekker, lekker alleen met het paard en lekekr uitrazen. maar tegenwoordig kan het niet meer. ik weet niet wat er is maar mijn (verzorg)paard durft neit meer langs een bepaalde plek. en of het aanstellen is ik weet het niet. want ze gooid helemaal de kop in de lucht en ze wil mij ook geen pijn doen ofzo. ik weet niet wat het is maar in de zomer gewoon weer goed proberen(: eerst weer lekker in de bak met de conditie bezig aangezien ze nu al een poos stilstaat door dit leuke (uhum) weer. En met anderen is natuurlijk ook gezellig (: maar alleen ben je ook onafhankelijk van iemand
Alleen en samen Vind alleen pracktischer, omdat mijn pony nogal snel loopt, en boos wordt als ik haar inhou. Voor mezelf is het gezelliger samen. Vriendin gaat wel eens mee op de fiets, dat is leuk!
gewoon over de weg rijd ik meestal alleen, in het duin vaak samen maar heel soms alleen. Ik vind het alleen niet meer zo veilig omdat je steeds vaker hoort van ongelukken, en die koeien die er rond lopen maakt het er ook niet fijner op.